Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 lutego 2010, 13:45

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Świetny początek polskiej kadry, Trudek wygrywa FIWC

Za nami pierwszy polski duży turniej w tym roku. W ubiegły weekend w Warszawie odbyły się krajowe eliminacje do FIFA Interactive World Cup – zawodów organizowanych wspólnie przez Electronic Arts i Sony, przy współpracy ze światową federacją piłkarską FIFA.

Za nami pierwszy polski duży turniej w tym roku. W ubiegły weekend w Warszawie odbyły się krajowe eliminacje do FIFA Interactive World Cup – zawodów organizowanych wspólnie przez Electronic Arts i Sony, przy współpracy ze światową federacją piłkarską FIFA.


E-Sport: Świetny początek polskiej kadry, Trudek wygrywa FIWC - ilustracja #1


Do stolicy przyjechała cała czołówka polskich wirtualnych piłkarzy, by w trwającym przez kilka sobotnich godzin turnieju walczyć o prawo reprezentowania Polski podczas światowych finałów, w tym roku mających miejsce w Barcelonie. Specyfika turnieju FIWC polega na tym, że zawody rozgrywane są na konsolach PlayStation 3, co dla wielu graczy, w szczególności tych przyzwyczajonych do peceta, stanowi czasem problem nie do przeskoczenia. Przekonał się o tym między innymi nasz brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata, Piotr ‘Pio’ Zajkowski, który dość szybko pożegnał się z zawodami, a w jednym z wywiadów przyznał, że miał spore problemy z rozgrywką na konsoli.

W wielkim finale imprezy spotkali się Bartosz ‘hom3r’ Piętka, jeden z dwóch zawodników, którzy obecnie tworzą dywizję FIFY w D-Link PGS, oraz Damian ‘trudek’ Trutkowski, kiedyś reprezentujący barwy BenQ DELTAeSPORTS.COM. W zaciętym spotkaniu, tradycyjnie już komentowanym przez Dariusza Szpakowskiego, lepszy okazał się ten drugi zawodnik, decydującą o awansie na światowy finał bramkę zdobywając w 83 minucie po indywidualnej akcji Lionela Messiego. O naszym reprezentancie napisał już oficjalny serwis FIFA. Tym samym czwarty raz z rzędu Polskę na jednym z najważniejszych turniejów dla graczy FIFA będzie reprezentował inny zawodnik – do tej pory nikomu nie udało się obronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Trzecie miejsce w turnieju zajął Bartosz ‘Bartosz’ Lewandowski.

Krajowi zawodnicy, w szczególności ci należący do ścisłej czołówki, tradycyjnie już wskazywali pewne błędy podczas organizacji imprezy w Arenie Ursynów. Przede wszystkim z relacji graczy wynika, że niebywale długo trwała rejestracja do turnieju – niektórzy musieli czekać blisko dwie godziny. Sporo kontrowersji budzi również sposób rozgrywania spotkań, wszystkie turniejowe mecze odbywają się na stojąco, co w przypadku konieczności rozegrania kilkunastu gier w ciągu dnia jest męczące. Tymczasem tak zwane freeplaye, odbywające się obok stanowisk turniejowych prowadzone są na wygodnych pufach przygotowanych dla graczy.

Patrząc na końcową klasyfikację turnieju, można stwierdzić, że jedna z czołowych drużyn w naszym kraju, BenQ DELTAeSPORTS.COM, podjęła dość niefortunną decyzję żegnając się kiedyś z Trutkowskim. We wtorek serwisy esportowe również zdominowała informacja, że popularne delciaki nie dogadały się w sprawie nowych kontraktów ze swoją dywizją FIFA i wirtualni piłkarze żegnają się z zespołem, który reprezentowali od półtora roku.

E-Sport: Świetny początek polskiej kadry, Trudek wygrywa FIWC - ilustracja #2

W Delcie z pewnością nie dzieje się najlepiej. Świadczyć o tym może również fakt, że w rozsypce znajduje się żeńska dywizja Counter Strike 1.6 tego zespołu. W ubiegłym tygodniu z drużyną pożegnała się między innymi Natalia ‘nenna’ Piotrkowska, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kraju, a wczoraj okazało się, że Marta ‘blondynka’ Grabowska, szalenie medialna, a przy tym prezentująca bardzo wysokie umiejętności graczka Delty, zasili konkurencyjną formację – myVirgins.pl (do niedawna tempus moriendi). Wygląda więc na to, że „pomarańczowa” drużyna w nadchodzącym sezonie będzie posiadać wyłącznie dywizję Counter Strike 1.6.

Świetnie rozgrywki Clanbase Nations Cup – pucharu narodów, rozpoczęła Polska reprezentacja Counter Strike 1.6. Wczoraj wieczorem nasi gracze w inaugurującym rozgrywki spotkaniu pozbawili złudzeń Brytyjczyków, wysoko wygrywając spotkanie. Najgroźniejszym przeciwnikiem w trakcie meczów grupowych będzie jednak z pewnością Dania. Duńczycy zanotowali jednak falstart w rozgrywkach, przegrywając wczoraj ze znacznie słabszą Belgią. Kolejne spotkanie polska reprezentacja rozegra już jutro, a przeciwnikiem będzie właśnie Dania.