Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2011, 09:30

autor: Sarge

Dzisiaj start otwartej bety Killzone 3

W miarę zbliżania się premiery Killzone 3, atmosfera wokół tej pierwszoosobowej strzelaniny coraz bardziej gęstnieje. Studio Guerilla Games odpowiedzialne za ten tytuł postanowiło udostępnić otwartą bętę gry, pozwalając wszystkim użytkownikom PlayStation 3 sprawdzić jej tryb wieloosobowy.

W miarę zbliżania się premiery Killzone 3, atmosfera wokół tej pierwszoosobowej strzelaniny coraz bardziej gęstnieje. Studio Guerilla Games odpowiedzialne za ten tytuł postanowiło udostępnić otwartą bętę gry, pozwalając wszystkim użytkownikom PlayStation 3 sprawdzić jej tryb wieloosobowy.

Dzisiaj start otwartej bety Killzone 3 - ilustracja #1

Wersja testowa pojawi się na PlayStation Store dzisiaj o godzinie 12, warto więc w tym czasie wypatrywać stosownej aktualizacji. Beta wcześniej była dostępna dla ograniczonej ilości abonentów subskrypcji PlayStation Plus, a na niecałe trzy tygodnie przed premierą „pełniaka” może ją sprawdzić każdy chętny. Zakończenie testów przewidziano na 15 lutego.

Po pobraniu klienta gry otrzymamy możliwość wzięcia udziału w sieciowych potyczkach na jednej mapie o nazwie Frozen Dam. Sprawdzimy się w trzech różnych trybach rozgrywki wieloosobowej: Guerilla Warfare, Warzone oraz Operations. Mniej zaprawieni w bojach gracze będą mogli skorzystać z opcji Botzone, gdzie w rolę przeciwników wcielą się sterowane przez konsolę boty.

Guerilla Warfare to klasyczny odpowiednik drużynowego deathmatcha, w którym do walki staje maksymalnie 16 osób podzielonych na dwa zespoły. Wygrywa ta drużyna, która po zakończeniu wyznaczonego limitu czasu zdobędzie większą ilość tzw. fragów, czyli zabójstw przeciwników.

Dzisiaj start otwartej bety Killzone 3 - ilustracja #2

Tryb Warzone pozwala na jednoczesną zabawę nawet 24 graczom i z pewnością doskonale pamiętają go fani Killzone 2. Bierzemy w nim udział w pięciu losowo wybieranych mini misjach, w których sukces zależy przede wszystkim od odpowiednio opracowanej taktyki.

Tymczasem rozgrywka w Operations przypomina w nieco większym stopniu kampanię dla jednego gracza. Wykonujemy tu kilka liniowych, niewielkich zadań, w których ścierają się ze sobą żołnierze ISA oraz Helgaści. Jedna ze stron ma za zadanie bronić wyznaczonego celu, podczas gdy druga musi go atakować.

To nie wszystko co czeka na miłośników serii w najbliższym czasie. 16 lutego na PlayStation Store pojawi się bowiem demo najnowszej odsłony pozwalające rozegrać poziom Icy Incursion z jednoosobowej kampanii. Tydzień wcześniej możliwość ściągnięcia otrzymają posiadacze PlayStation Plus, co powinno być dla wielu osób dodatkową zachętą do wykupienia abonamentu.

Dzisiaj start otwartej bety Killzone 3 - ilustracja #3

Killzone 3 zadebiutuje na europejskim rynku 23 lutego ekskluzywnie na PlayStation 3. W naszym kraju gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej, a w rolę poszczególnych bohaterów przygody wcielili się między innymi Jan Englert oraz Edward Linde-Lubaszenko. Miłośników technologicznych nowinek powinien zainteresować fakt, że produkcja Guerilla Games zaoferuje pełne wsparcie dla kontrolera ruchowego PlayStation Move oraz wyświetlania obrazu w 3D. Chętni mogą ją cały czas zamawiać w Sklepie GRY-OnLine.