Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2019, 20:33

Dying Light 2 z głównym wątkiem na 15-20 godzin

W sieci pojawił się wywiad z Tymonem Smektałą, głównym projektantem Dying Light 2. Twórca zdradził, że ukończenie głównego wątku ma zająć od 15 do 20 godzin. Natomiast poznanie wszystkich sekretów gry może dostarczyć ponad 100 godzin zabawy.

Chętni do sprawdzenia całej zawartości Dying Light 2 powinni zarezerwować sobie sporo czasu. - Dying Light 2 z głównym wątkiem na 15-20 godzin  - wiadomość - 2019-09-26
Chętni do sprawdzenia całej zawartości Dying Light 2 powinni zarezerwować sobie sporo czasu.

Minął miesiąc od pojawienia się ostatniego materiału z Dying Light 2 i od tego czasu praktycznie nie usłyszeliśmy nic na temat nadchodzącej produkcji. Pustkę postanowił wypełnić autor serwisu Prankster 101, który opublikował wywiad z Tymonem Smektałą, głównym projektantem produkcji. W rozmowie przeprowadzonej jeszcze w trakcie gamescomu 2019 twórca zdradził kilka interesujących informacji, w tym na temat długości gry. Według Smektały na ukończenie głównego wątku fabularnego drugiego Dying Light wystarczy od 15 do 20 godzin. To, rzecz jasna, nie uwzględnia wszelkich aktywności pobocznych, których stanowczo nie będzie brakowało. Chętni do zobaczenia wszystkiego mogą liczyć na ponad 100 godzin zabawy.

Polak miał też sporo do powiedzenia na temat rozmaitych elementów gry. Tak na przykład zespół Techlandu miał przygotować zupełnie nowy system poruszania się w stylu parkour. To pozwoliło podwoić liczbę dostępnych ruchów w stosunku do Dying Light i sprawiło, że parkour nie jest już wyłącznie sposobem przemieszczania się, lecz sam w sobie stanowi istotną atrakcję. Co prawda, początkowo autorzy mieli problem z wdrożeniem tego do sterowania (żartowano, że do zabawy przyda się drugi kontroler), niemniej ponoć ostatecznie udało się wszystko zaimplementować w przystępny i intuicyjny sposób.

Kontynuacja Dying Light zaoferuje o wiele więcej atrakcji niż jedynka. - Dying Light 2 z głównym wątkiem na 15-20 godzin  - wiadomość - 2019-09-26
Kontynuacja Dying Light zaoferuje o wiele więcej atrakcji niż jedynka.

Pomijając rozmaite ciekawostki na temat kulisów produkcji (w tym współpracy ze sławnym Chrisem Avellone’em), Smektała przekazał jeszcze jedną ważną informację. Tak jak pierwsze Dying Light wspierano przez cztery lata, tak i jego kontynuacja będzie rozwijana przez długi czas. Innymi słowy, możemy liczyć na aktualizacje oraz dodatki DLC do Dying Light 2 po premierze. Na razie jednak trzeba czekać na debiut produkcji. Gra ukaże się na wiosnę 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.