Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2022, 22:38

Dying Light 2 na gameplayu z konsol poprzedniej generacji

Zastanawiacie się, jak będzie działało Dying Light 2 na PlayStation 4 i Xboxie One? Techland opublikował dziś fragmenty gameplayu z wersji gry dedykowanej PS4 Pro, PS4, XOne X i XOne – jest nieźle.

Zaledwie tydzień dzieli nas od premiery Dying Light 2. Kontynuacja rodzimego hitu z 2015 roku ukaże się na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S (streamingowa wersja na Switcha została opóźniona), co oznacza, że będzie tytułem międzygeneracyjnym (tzw. cross-genem). Fani, nauczeni m.in. przykładem Cyberpunka 2077, mogą się obawiać o to, jak nowa produkcja Techlandu będzie działać na starszych konsolach – PlayStation 4 i Xboxie One. Najwyraźniej deweloperzy są na tyle zadowoleni z dedykowanych tym platformom wersji gry, że postanowili podzielić się fragmentami gameplayu zarejestrowanymi zarówno na PS4 Pro i XOne X, jak i na „zwykłych” PS4 i XOne.

Trzeba przyznać, że powyższy materiał wygląda całkiem nieźle. Dla porównania – tutaj znajdziecie przykładowy gameplay z innych platform. Różnice są, oczywiście widoczne, ale trzeba liczyć się z pójściem na pewne ustępstwa, chcąc grać na konsolach z 2016 lub 2013 roku w tytuł z 2022 r.

Główny projektant Dying Light 2, Tymon Smektała, poprosił dziś fanów na Twitterze (patrz: screeny poniżej), aby wyrażając swoją opinię o grze – niezależnie od tego, jaka ona będzie – zachowali szacunek dla deweloperów i ich ciężkiej pracy. Zapewnił również, że co by się nie działo, społeczność może liczyć na wsparcie. Miejmy nadzieję, iż to tylko dmuchanie na zimne, a nie świadome minimalizowanie strat.

Dying Light 2 na gameplayu z PS4 Pro - ilustracja #1
Dying Light 2 na gameplayu z PS4 Pro - ilustracja #2
Źródło: Twitter.