Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2017, 16:25

autor: AlexB

Drugie sezony Batmana i The Wolf Among Us od Telltale Games zostaną zapowiedziane w tym tygodniu?

W sieci pojawiły się przecieki dotyczące kolejnych projektów studia Telltale Games. Według nich podczas tegorocznej edycji imprezy Comic-Con San Diego zapowiedziane zostaną sequele Batmana oraz The Wolf Among Us.

[Aktualizacja] Według serwisu Eurogamer Job Stauffer, jeden z członków studia Telltale Games, w dyskusji na Twitterze zdementował plotki, jakoby The Wolf Among Us: Season 2 miało wkrótce powstać, a wszelkie pogłoski biorą się z błędnej interpretacji podanych wiadomości. Stauffer zaprzeczył również, że w najbliższym czasie pojawi się kolejna odsłona Tales from the Borderlands. Deweloper zaznaczył jednak, że Adam Harrington pracował także m.in. przy Guardians of the Galaxy. Czyżby zatem podczas Comic-Con San Diego miał zostać zapowiedziany drugi sezon dopiero rozpoczętych przygód bohaterów ze stajni Marvela? A może całe to zaprzeczanie to tylko zasłona dymna? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Nad jakimi grami pracuje obecnie studio Telltale Games? - Drugie sezony Batmana i The Wolf Among Us od Telltale Games zostaną zapowiedziane w tym tygodniu? - wiadomość - 2017-07-19
Nad jakimi grami pracuje obecnie studio Telltale Games?

Tegoroczna edycja Comic-Con San Diego zbliża się wielkimi krokami. Ten jeden z największych konwentów przeznaczonych dla fanów filmów, komiksów i fantastyki odbędzie się już w tym tygodniu – w dniach 19-23 lipca. Wiele wskazuje na to, że na najbliższą odsłonę tej imprezy szczególną uwagę powinni zwrócić fani filmowych gier przygodowych od studia Telltale Games. Twórcy The Walking Dead zamieścili na swoim oficjalnym profilu na Twitterze wiadomość, że podczas Comic-Con San Diego podadzą kilka informacji na temat projektów, które wkrótce miałyby pojawić się na rynku. Rzecz jasna nie zdradzili na razie żadnych szczegółów, lecz jak to zwykle z takimi teaserami bywa, w sieci pojawiło się mnóstwo plotek i przecieków na temat tego, o jakie produkcje może chodzić.

Tweet będący przyczyną całego zamieszania. - Drugie sezony Batmana i The Wolf Among Us od Telltale Games zostaną zapowiedziane w tym tygodniu? - wiadomość - 2017-07-19
Tweet będący przyczyną całego zamieszania.

Czy Wilk znów zamieszka pośród nas?

Wkrótce po zamieszczeniu na oficjalnym twitterowym profilu Telltale Games wspomnianego wpisu dalej podał go Adam Harrington. Jest on bardziej znany fanom gier kalifornijskiego studia przede wszystkim jako głos Bigby'ego Wolfa, czyli głównego bohatera The Wolf Among Us, epizodycznego tytułu wydawanego na przełomie 2013 i 2014 roku, opartego na popularnej w niektórych kręgach serii komiksowej Baśnie (ang. Fables). Teoretycznie może to być zbieg okoliczności lub rodzaj koleżeńskiej przysługi, lecz jak zauważyli dziennikarze z VG 24/7, Harrington nie należy do osób zbyt aktywnych na Twitterze i raczej udostępnia na swoim profilu rzeczy bezpośrednio związane z jego osobą. Pierwsza myśl jest zatem dość jasna – w tym tygodniu oficjalnie zapowiedziany zostanie drugi sezon The Wolf Among Us. Produkcja ta została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków i graczy (na Metacritic średnia ocena pecetowej wersji sięga 80/100), dlatego też wielu obserwatorów branży dziwiło się, że Telltale uparcie milczy na temat kontynuacji, zwłaszcza że „jedynka” kończy się dość oczywistym cliffhangerem. Ogłoszenie ciągu dalszego historii szeryfa Wolfa i reszty baśniowej gromady zamieszkującej współczesny Nowy Jork z pewnością ucieszyłaby sporą rzeszę fanów.

Oczywiście należy pamiętać, że niekoniecznie musi to być The Wolf Among Us: Season 2. Niewykluczone, że Harrington został zaangażowany do zupełnie nowego projektu studia Telltale Games. Według opiniotwórców wydaje się to jednak mniej prawdopodobne.

Mroczny Rycerz powróci?

Drugi przeciek z pewnością ucieszy fanów Batmana. Użytkownicy forum NeoGAF dokopali się do wpisu na oficjalnej stronie Film and Labelling Body of New Zealand, która zajmuje się ograniczeniami wiekowymi poszczególnych wytworów kultury w Nowej Zelandii, który dość jasno sugeruje, że drugi sezon Batman: The Telltale Series jest w produkcji. Ma on nosić podtytuł The Enemy Within. Według przecieku reżyserem gry jest Kent Mudle, który stworzył z kalifornijskim studiem takie tytuły jak The Walking Dead: Michonne oraz Game of Thrones (przypomnijmy, tę drugą pozycję w lipcu mogą ściągnąć za darmo subskrybenci PlayStation Plus).

Plotka ta wydaje się zatem całkiem wiarygodna. Pytanie tylko, czy nowa odsłona Batmana od Telltale pojawi się już na Comic-Con San Diego, czy też oficjalna zapowiedź zaplanowana jest na późniejszy termin. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane jeszcze w tym tygodniu.