Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 07:54

autor: Jiker

Driver: San Francisco pod koniec listopada

Serwis Eurogamer poinformował, powołując się na informatorów z brytyjskiej sieci GAME (jednego z dwóch partnerów Ubisoftu w kontekście dystrybucji gry w UK), że Driver: San Francisco zostanie wydany w Wielkiej Brytanii dopiero 26 listopada bieżącego roku.

Serwis Eurogamer poinformował, powołując się na informatorów z brytyjskiej sieci GAME (jednego z dwóch oficjalnych partnerów Ubisoftu w kontekście dystrybucji gry w UK), że Driver: San Francisco powstający w biurach studia Ubisoft Reflections zostanie wydany w Wielkiej Brytanii 26 listopada bieżącego roku.

Jest to pierwsza oficjalna informacja na temat daty premiery nowego Drivera. Dotychczas dysponowaliśmy bowiem jedynie przypuszczalnym terminem, którym był 19 listopada. Z uwagi na fakt, że 26 listopada wypada w piątek, możemy spodziewać się, że tego samego dnia Driver: San Francisco trafi również do sklepów w pozostałych krajach Europy, w tym także Polski. Liczymy na to, że koncern Ubisoft w najbliższym czasie potwierdzi nasze domysły.

Driver: San Francisco pod koniec listopada - ilustracja #1

Warto przy tym odnotować, że Driver: San Francisco zostanie wydany także w wersji na Nintendo Wii (w tym samym czasie co edycje na pozostałe platformy). Ciężko jednak stwierdzić w tym momencie, czy będzie to ta sama gra, co w przypadku bardziej zaawansowanym technologicznie konsol i komputerów osobistych, czy też może właściciele Wii otrzymają produkcję w sporym stopniu odmienioną.

Raczej wątpliwym jest jednak, aby przy mocy, jaką dysponuje platforma Nintendo, udało się zaimplementować w przeznaczonym nań Driverze tak zaawansowane rozwiązania, jak przeczesywanie całego San Francisco z lotu ptaka w czasie rzeczywistym, lub też dynamiczne przejmowanie kontroli nad kierowcami poruszającymi się po drogach San Francisco (będzie to główna umiejętność Tannera, który po wydarzeniach z „trójki” pogrążony jest w śpiączce). Z drugiej strony Wii już kilkukrotnie zaskoczyło nas pod kątem swoich możliwości, więc nie chcielibyśmy przesądzać sprawy.

Przypominamy, że w dniu swojej premiery Driver: San Francisco oferowany będzie także w formie edycji kolekcjonerskiej, która m.in. z uwagi na obecność w pudełku modelu samochodu Dodge Challenger Hemi R/T (rocznik 1970), zapowiada się bardzo zachęcająco i być może przekona do siebie wielu fanów marki.