Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2006, 08:13

Doug Lombardi wypowiada się na temat gry Half-Life 2: Episode Two

Doug Lombardi z firmy Valve Corporation udzielił wywiadu internetowemu magazynowi FiringSquad, w którym zdradził kilka interesujących szczegółów dotyczących kolejnego rozszerzenia gry Half-Life 2, zatytułowanego Episode Two. Przy okazji napomknął też o dwóch wersjach tego programu, który na rynku zadebiutuje latem przyszłego roku.

Doug Lombardi z firmy Valve Corporation udzielił wywiadu internetowemu magazynowi FiringSquad, w którym zdradził kilka interesujących szczegółów dotyczących kolejnego rozszerzenia gry Half-Life 2 , zatytułowanego Episode Two. Przy okazji napomknął też o dwóch wersjach tego programu, który na rynku zadebiutuje latem przyszłego roku.

Doug Lombardi wypowiada się na temat gry Half-Life 2: Episode Two - ilustracja #1

Użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą mogli kupić pomarańczową edycję (tzw. Orange Box), zawierający gry: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Team Fortress 2 oraz Portal. Posiadaczom blaszaków zostanie zaoferowana czarna wersja (tzw. Black Box), na którą składać się będą trzy ostatnie programy. Lombardi przyznał, że cena zestawów nie jest jeszcze ustalona, ale biorąc pod uwagę zawartość, można spodziewać się, że produkty na konsole będą droższe od PeCetowego dodatku.

Doug Lombardi przyznał, że opublikowany w czerwcu Episode One stanowił pomost pomiędzy wydarzeniami, które miały miejsce w Half-Life 2, a kolejnymi rozszerzeniami (planowane są dwa: Episode Two oraz Episode Three). Z tego właśnie względu w pierwszym, oficjalnym dodatku nie uwzględniono nowości. Pracownik firmy Valve Corporation obiecał, że tym razem Gordon Freeman przemierzać będzie premierowe lokacje, poznając nowych bohaterów.

Doug Lombardi wypowiada się na temat gry Half-Life 2: Episode Two - ilustracja #2

Lombardi ma również dobre wieści dla wszystkich graczy, niecierpliwie oczekujących premiery gry Team Fortress 2. Starych wyjadaczy z pewnością ucieszy informacja, że mapy znane z pierwowzoru (m.in. Dustbowl i 2Fort) zostaną uwzględnione w jego następcy. Oczywiście, autorzy poczynią zmiany w ich wyglądzie, chcąc je dopasować do specyficznej oprawy wizualnej gry. Plansze zostaną też nieznacznie zmodyfikowane pod kątem geometrii, co pozwoli na użycie nowych taktyk podczas zabawy. Tuż po premierze pakietu, Valve Corporation udostępni narzędzia do edycji dla twórców modyfikacji i map.

Sporo emocji budzi ostatnia z gier, która zostanie dołączona do zestawu – mowa tu oczywiście o Portalu. Lombardi przyznał, że gra będzie związana ze światem zaprezentowanym w cyklu Half-Life 2, ale więcej szczegółów na ten temat poznamy dopiero w przyszłym roku...