Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2016, 18:55

Doom zadebiutuje 13 maja

Firma Bethesda Softworks opublikowała nowy zwiastun gry Doom i podała datę premiery produkcji studia id Software. Czwarta odsłona kultowej serii ma zadebiutować 13 maja. Zaprezentowano też edycję kolekcjonerską i prezenty dla osób składających pre-order.

Doom w skrócie:
  • Producent: id Software
  • Wydawca: Bethesda Software
  • Wydawca PL: Cenega S.A.
  • Gatunek: FPS
  • Data premiery: 13 maja 2016 roku
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XONE
  • Inne: staroszkolny FPS, czwarta odsłona serii Doom

Na początku stycznia informowaliśmy o możliwym ujawnieniu daty premiery gry Doom. Według doniesień francuskich użytkowników serwisu Amazon czwarta odsłona kultowej serii FPS-ów miała zadebiutować 30 czerwca. Jednak wygląda na to, że z nowym Doomem zapoznamy się nieco wcześniej. Firma Bethesda opublikowała bowiem nowy zwiastun produkcji, w którym podano oficjalny termin wydania gry na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 – 13 maja. Jeśli zaś ktoś nadal wątpił w brutalność i bezpośredniość produkcji studia id Software, nowy zwiastun kampanii wyraźnie pokazuje prostą i – miejmy nadzieję – satysfakcjonującą rozgrywkę (choć można mieć zastrzeżenia co do chyba zbyt częstych animacji specjalnych).

Oprócz tego światowy wydawca gry poinformował o edycji kolekcjonerskiej Dooma. Ma ona kosztować 120 dolarów (ok. 573 zł) i będzie zawierać kopię gry w metalowym opakowaniu, jak również figurkę Upiora (jednego z bardziej charakterystycznych demonów w grze), mierzącą ponad 30 centymetrów oraz z podstawką oświetloną diodami LED i wolno obracającą się turbiną. Oprócz tego ujawniono podarunek dla osób składających zamówienia przedpremierowe. Jest nim Pakiet Wieloosobowy Demona, czyli zestaw dodatków do trybu multiplayer gry. Wśród nich znajdziemy pancerz Demona w trzech różnych wariantach, sześć metalicznych farb i trzy wzory logo id na bronie i pancerze oraz sześć tzw. modułów hakerskich. Te ostatnie to przedmioty jednorazowego użytku, mające dawać przewagę w trakcie potyczek z żywymi graczami.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej