Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2015, 17:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

DOOM z pokazem rozgrywki na E3; zobacz krótki zwiastun

Firma Bethesda ujawniła, że nowa odsłona serii DOOM doczeka się prezentacji rozgrywki podczas tegorocznych targów E3. Tytuł zostanie pokazany 15 czerwca o godzinie 4:00, ale już dziś możecie obejrzeć kilkunastosekundowy zwiastun tytułu.

Od lutego bieżącego roku wiemy, że firma Bethesda zorganizuje konferencję na targach E3. Wydawca do tej pory wstrzymywał się jednak z ujawnieniem produkcji, które zostaną zaprezentowane podczas tego wydarzenia. Dziś zdradzono jednak, że fani wyczekujący nowego Dooma mają się z czego cieszyć i tytuł doczeka się pokazu rozgrywki, której krótki zwiastun obejrzycie powyżej. Gameplay zostanie zaprezentowany 15 czerwca o godzinie 4:00 czasu polskiego. Niestety przy okazji nie podzielono się żadnymi szczegółami, więc musimy się uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Doom w skrócie:
  • Gatunek: FPS
  • Deweloper: id Software
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Platformy sprzętowe: PC / XOne/ PS4
  • Data premiery: nieznana
  • Inne: pokaz rozgrywki odbędzie się 15 czerwca o godzinie 4:00 czasu polskiego

Co ciekawe, nie będzie to pierwsza prezentacja czwartego Dooma. W 2014 roku, w trakcie imprezy QuakeCon, id Software pokazało fanom obszerny fragment rozgrywki, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Do sieci jednak nie wyciekł żaden materiał wideo, więc 15 czerwca większość graczy ujrzy nową strzelankę w akcji po raz pierwszy.

Pamiętajcie także, że prezentacja nowego Dooma to nie jedyna atrakcja, jaka czekać ma na nas podczas konferencji Bethesdy. Niepotwierdzone informacje sugerują, że doczekamy się oficjalnej zapowiedzi Dishonored II oraz czwartego Fallouta. Z pewnością jest na co czekać.

DOOM z pokazem rozgrywki na E3; zobacz krótki zwiastun - ilustracja #2Seria Doom jest powszechnie uznawana za jedną z najważniejszych marek wśród gier wideo, bowiem „jedynka”, która zadebiutowała w 1993 roku, spopularyzowała gatunek FPS. Tytuł w kolejnych latach doczekał się następnych odsłon, a ostatnią jest dodatek Doom 3: Resurrection of Evil z 2005 roku.