Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2015, 17:53

autor: "Luc"

Bethesda zorganizuje konferencję na E3. Nowe informacje o Fallout 4 i Doom?

Bethesda – obecnie jeden z największych wydawców i producentów gier wideo – przeprowadzi osobną konferencję na targach E3. Mając na koncie tytuły takie jak Fallout 3, Dishonored czy chociażby serię The Elder Scrolls, pojawi się w tym charakterze na imprezie po raz pierwszy.

Bethesda jako wystawca pojawiała się na E3 wielokrotnie, jednak jeszcze nigdy nie organizowała konferencji. - Bethesda zorganizuje konferencję na E3. Nowe informacje o Fallout 4 i Doom? - wiadomość - 2015-02-10
Bethesda jako wystawca pojawiała się na E3 wielokrotnie, jednak jeszcze nigdy nie organizowała konferencji.

Do kolejnych targów E3 pozostało zaledwie kilka miesięcy – między 14-16 czerwca 2015 roku oczy całej społeczności graczy ponownie zwrócą się w kierunku Los Angeles, gdzie po raz kolejny odbędzie się najbardziej prestiżowa wystawa tego typu na świecie. Listę stanowisk oraz obecnych deweloperów znamy w większości już od dłuższego czasu, tajemnicą wciąż pozostają jednak konferencje organizowane przez poszczególne studia oraz wydawców. Dziś do grona oficjalnie potwierdzonych, którzy wystąpią przed szerszą publicznością, dołączyli włodarze Bethesdy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż do tej pory nigdy wcześniej się to nie zdarzyło. Informacja ta została już potwierdzona na oficjalnej stronie, choć wciąż nie wiadomo, w jakim celu wydawca zdecydował się na taki ruch.

Czy za kilka miesięcy doczekamy się zapowiedzi Fallouta 4? - Bethesda zorganizuje konferencję na E3. Nowe informacje o Fallout 4 i Doom? - wiadomość - 2015-02-10
Czy za kilka miesięcy doczekamy się zapowiedzi Fallouta 4?

Dla osób mniej zorientowanych w temacie – zorganizowanie konferencji podczas targów E3 zawsze wiąże się z istotnymi ogłoszeniami lub prezentacjami po stronie występujących. Bethesda może mieć wprawdzie w zanadrzu nowe informacje dotyczące przenosin The Elder Scrolls Online na konsole lub też nowy gameplay z nadchodzącego Dooma, jednak te dwa tytuły nie wystarczą, aby wypełnić zarezerwowany na scenie czas. Ponadto zdradzenie kilku nowych faktów na temat produkcji, o których od dawna wiemy, obiektywnie patrząc nie jest najlepszym powodem do przełomowego w historii firmy występu. Póki co, jesteśmy jedynie skazani na domysły, pośród graczy już krążą jednak plotki na temat tego, co jeszcze Bethesda zechce ogłosić. Z jednej strony odżywa nadzieja na ogłoszenie wyczekiwanego Fallouta 4, z drugiej – bez szans nie jest także szósta, pełnoprawna odsłona serii The Elder Scrolls. Jeszcze inni wskazują na możliwość zapowiedzi całkowicie nowej marki lub też kontynuacji Dishonored. O tym jak będzie naprawdę, dowiemy się zapewne dopiero podczas samego E3.

Konferencja Bethesdy została zaplanowana na pierwszy dzień imprezy, tj. 14 czerwca 2015 roku. Gracze, którzy nie pojawią się osobiście na wydarzeniu, będą mogli śledzić całość przy pomocy oficjalnej relacji w serwisie Twitch.tv.