Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2015, 17:20

autor: Pirlond

Pierwszy screen z The Bard's Tale IV; Kickstarter wystartuje 2 czerwca

Przedstawiciele studia inXile Entertainment ujawnili konkretną datę startu zbiórki pieniędzy na realizację gry The Bard’s Tale IV. Kampania na Kickstarterze rozpocznie się 2 czerwca.

The Bard’s Tale IV – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wystartuje 2 czerwca. - The Bard's Tale IV - zbiórka pieniędzy wystartuje 2 czerwca - wiadomość - 2015-05-18
The Bard’s Tale IV – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wystartuje 2 czerwca.

The Bard’s Tale IV zostało formalnie zapowiedziane w trakcie styczniowej imprezy PAX South. Wówczas Brian Fargo, szef studia inXile Entertainment, ujawnił, że gra zostanie sfinansowana za pośrednictwem Kickstartera, aczkolwiek nie podał konkretnej daty startu zbiórki. Teraz to się zmieniło – deweloperzy poinformowali bowiem, że kampania, w ramach której gromadzone będą pieniądze na realizację projektu, rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 15:00 czasu polskiego. Warto przy tym podkreślić, że tego dnia minie 30 lat od premiery pierwszej części cyklu, która ukazala się w 1985 roku. Szczegóły związane ze zbiórką nie są na razie znane, nie wiadomo więc, jaką dokładnie sumę będą chcieli zdobyć twórcy, ani jakie nagrody przygotowano dla osób ich wspierających.

Podkreślono natomiast, że samo The Bard’s Tale IV ma być powrotem do korzeni serii – przedstawiciele inXile Entertainment chwalą się, że posiadają prawa do wykorzystania wszystkich elementów z pierwowzoru. Dotyczy to m.in. takich rzeczy, jak stref teleportacji czy tajemniczych magicznych ust. Poza tym starcia mają być toczone w systemie turowym. Produkcję napędzać ma natomiast silnik Unreal Engine 4, dzięki czemu oprawa graficzna powinna stać na wysokim poziomie. Twórcy zdradzili przy tym, że projektując wirtualny świat gry (akcja tytułu osadzona zostanie w mieście Skara Brae) zamierzają skorzystać z technologii fotogrametrii – za jej pomocą chcą w wierny sposób odtworzyć w trójwymiarze kilka z architektonicznych zabytków Szkocji.

Na chwilę obecną data premiery The Bard’s Tale IV nie jest znana. Podobnie jak platformy, na które ma trafic tytuł, aczkolwiek można założyć, że na pewno pojawi się na komputerach osobistych.

The Bard’s Tale to cykl RPG-ów zapoczątkowany w 1985 roku. Za powstanie pierwszej części odpowiadało nieistniejące już studio Interplay, zaś sama gra była jednym z pierwszych istotnych projektów, w który zaangażowany był Brian Fargo. Produkcja cieszyła się sporą popularnością – na tyle dużą, że doczekała się dwóch kolejnych odsłon. W 2004 roku ukazało się The Bard’s Tale: Opowieści barda, które było remakiem „jedynki”. Co ciekawe, jego autorem było inXile Entertainment, które teraz pracuje nad pełnoprawną „czwórką”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Bard's Tale IV: Director's Cut

The Bard's Tale IV: Director's Cut