Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2016, 12:00

autor: Entelarmer

Doom z potencjalną datą premiery i nowymi screenami

Firma Bethesda opublikowała garść nowych screenów, pokazujących obecny wygląd gry Doom. Jednocześnie pojawiły się doniesienia dotyczące daty premiery, która miałaby nastąpić 30 czerwca tego roku.

Screen ukazujący czerwcową datę premiery w sklepie Amazon. - Doom z potencjalną datą premiery i nowymi screenami - wiadomość - 2016-01-08
Screen ukazujący czerwcową datę premiery w sklepie Amazon.

Wygląda na to, że końcówka tego tygodnia upłynie pod znakiem ujawniania dat premier nadchodzących produkcji. Dopiero informowaliśmy o potencjalnym terminie debiutu Mafii III (26 kwietnia według sieci sklepów Best Buy) oraz niemal potwierdzonej majowej dacie wydania Homefront: The Revolution. To jednak nie wszystko, gdyż w sieci pojawiły się doniesienia francuskich użytkowników serwisu Amazon, którzy spostrzegli, że na stronie sklepu wyznaczono termin ukazania się nowego Dooma na 30 czerwca. Co prawda, obecnie figuruje tam typowa dla sklepów data 31 grudnia, ale wciąż dostępne są zrzuty ekranu z oryginalnym tekstem. Rzecz jasna, nie należy traktować tego jako ostatecznego potwierdzenia, niemniej już wcześniej francuski Amazon ujawniał termin wydania różnych produkcji. Dość wspomnieć o przecieku z Rise of the Tomb Raider, zwłaszcza że wtedy również – jak się okazało – prawdziwa data premiery szybko została zastąpiona ostatnim dniem minionego roku. Być może potwierdzenie tej rewelacji znajdzie się w lutowym numerze czasopisma Game Informer, w którym znajdzie się 12-stronicowy tekst poświęcony Doomowi.

Nie jest to jedyna dzisiejsza informacja związana z czwartą odsłoną serii Doom. Firma Bethesda – wydawca gry – opublikowała dziewięć nowych screenów z obecnej wersji gry. Widać na nich wyraźnie, że twórcy wycisnęli z silnika id Tech 6 jeszcze więcej, jak również nieco stonowali kolory. Część z obrazków możecie zobaczyć poniżej, a resztę znajdziecie na przykład tutaj.