Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2016, 12:55

autor: Góral

League of Legends: Supremacy - nadchodzi karcianka od studia Riot Games?

Studio Riot Games zarejestrowało nazwę League of Legends: Supremacy. Nie jest to pierwszy raz, gdy spotykamy się z tą marką, gdyż kilka lat temu doszło do wycieku danych na temat karcianki o tym samym tytule.

Nie pierwszy raz słyszymy o League of Legends: Supremacy. Gra, a raczej jej prototyp był już bowiem gotowy w 2013 roku. - League of Legends: Supremacy - nadchodzi karcianka od studia Riot Games? - wiadomość - 2016-01-08
Nie pierwszy raz słyszymy o League of Legends: Supremacy. Gra, a raczej jej prototyp był już bowiem gotowy w 2013 roku.

Kilka lat temu sieć obiegła informacja, że firma Riot Games, znana z niesamowicie popularnej gry MOBA League of Legends, tworzy projekt o tytule League of Legends: Supremacy. Mało tego, gra była już wtedy w zasadzie ukończona, ale według prezesa firmy był to tylko prototyp. Od tamtej pory minęło sporo czasu i gdy wydawało się, że temat jest zamknięty, Riot pod koniec 2015 roku zarejestrowało markę League of Legends: Supremacy. Nie wiemy jeszcze na 100%, co to będzie, ale wcześniejsze informacje mówiły o karciance. Dodatkowo w ostatnich dniach Tencent Holdings, właściciel twórców League of Legends, przeprowadził ankietę wśród swoich użytkowników, w której, po wskazaniu odpowiedzi, że miało się do czynienia z Hearthstone: Heroes of Warcraft od studia Blizzard Entertainment, zadawane były dodatkowe pytania o system operacyjny posiadanego smartfona, doświadczenie z LoL-em oraz, co chyba najważniejsze, chęć przetestowania w przyszłym tygodniu nowej gry.

Wszystko wskazuje na to, że chyba doczekamy się karcianki osadzonej w uniwersum League of Legends na urządzenia mobilne (niewykluczone, że także na PC-ty), mającej w założeniach konkurować z Hearthstonem. Oczywiście dopóki Riot Games albo Tencent nie potwierdzą tych rewelacji, nie ma się do czego przywiązywać, ale jeżeli ankieta nie kłamie, to na wyjaśnienia nie będziemy musieli długo czekać i za kilka dni zagadka zostanie rozwiązana.

Riot rejestruje nazwę League of Legends: Supremacy / Źródło: 2p.com - League of Legends: Supremacy - nadchodzi karcianka od studia Riot Games? - wiadomość - 2016-01-08
Riot rejestruje nazwę League of Legends: Supremacy / Źródło: 2p.com
League of Legends: Supremacy - nadchodzi karcianka od studia Riot Games? - ilustracja #3

Studio Riot Games zostało założone w 2006 roku przez Brandona Becka i Marca Merrilla, którzy zatrudnili do zespołu twórców pracujących wcześniej m.in. w Blizzardzie oraz przy słynnym modzie Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. W 2009 roku deweloper wypuścił na rynek swoją jedyną jak do tej pory grę - League of Legends. Tytuł właściwie od momentu premiery odnosi wielkie sukcesy i obecnie jest jedną z najpopularniejszych produkcji na rynku oraz jednym z najważniejszych projektów e-sportowych. Od grudnia 2015 roku studio należy w całości do koncernu Tencent Holdings.