Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2016, 13:00

Everybody's Gone to the Rapture na PC potwierdzone?

W serwisie SteamDB pojawiła się aktualizacja wpisu Everybody's Gone to the Rapture, który uzupełniono o ilustrację z logiem gry. Zdaje się to potwierdzać pecetową konwersję nietypowej przygodówki studia The Chinese Room.

Symulator końca świata (i chodzenia) najwyraźniej zmierza na PC. - Everybody's Gone to the Rapture na PC potwierdzone? - wiadomość - 2016-01-08
Symulator końca świata (i chodzenia) najwyraźniej zmierza na PC.

Na początku grudnia donosiliśmy o odkryciu w bazie platformy Steam kilku interesujących pozycji, w tym gier dostępnych jak dotąd jedynie na konsolach, jak choćby Final Fantasy X wraz z jego drugą częścią oraz Everybody’s Gone to the Rapture. Z tym ostatnim tytułem związana jest najnowsza rewelacja serwisu SteamDB, jako że zaledwie półtorej godziny temu wpis tej nietypowej przygodówki został zaktualizowany o ilustrację z logiem gry, co daje kolejną nadzieję na to, że produkcja studia The Chinese Room rzeczywiście trafi na pecety. Oczywiście nie należy traktować tego jako oficjalnego potwierdzenia, ale jeśli takowego się doczekamy, to również pozostałe produkcje znalezione w bazie miesiąc temu prawdopodobnie pojawią się na Steamie. Przypomnijmy, że oprócz tytułów dotychczas zarezerwowanych dla konsol znaleziono wpis Half-Life 3, czyli wyczekiwanej i oficjalnie niepowstającej kontynuacji kultowej serii FPS-ów.

Everybody’s Gone to the Rapture to przygodówka z widokiem FPP od studia The Chinese Team, która zadebiutowała 11 sierpnia 2015 roku na konsoli PlayStation 4. W grze trafiamy do świata w ostatnim dniu jego istnienia bez żadnego narzuconego z góry celu, za to ze z góry określonym czasem rozgrywki. Mamy równą godzinę na zwiedzenie brytyjskiej wioski jako jeden z sześciu bohaterów. Każdy z nich ma odmienne pragnienia związane z nieuchronnym końcem świata i może wchodzić w interakcję z innymi postaciami, wpływając na ich losy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej