Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2016, 14:25

autor: Draug

Wieści ze świata (SW The Old Republic, Rainbow Six: Siege, PvZ Garden Warfare 2, PlayStation VR, Gra o tron) 8/1/2016

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery szóstego sezonu serialu Gra o tron, 100 grach powstających na PlayStation VR, otwartej becie Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, patchu 1.2 do Rainbow Six: Siege oraz zapowiedzi kolejnego rozdziału opowieści w Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire

Studio BioWare ogłosiło, że następny rozdział opowieści w dodatku Knights of the Fallen Empire do MMORPG Star Wars: The Old Republic stanie się dostępny 11 lutego. Otrzyma on tytuł Anarchy in Paradise i będzie pierwszym z siedmiu, które skupią się na osobistej historii Outlandera, oraz dziesiątym z szesnastu wchodzących łącznie w skład rzeczonego rozszerzenia. Poniżej możecie zobaczyć teaser trailer omawianego epizodu, na którym widać najemniczkę Firebrand – nowego sojusznika pomagającego bohaterom w walce z Eternal Empire.

Rainbow Six: Siege – sporo poprawek w patchu 1.2

Ubisoft wypuścił patch 1.2 do Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, który wprowadza sporo istotnych poprawek w infrastrukturze sieciowej gry. Ulepszeniu uległo m.in. wykrywanie trafień, szacowanie czasu oczekiwania w lobby, matchmaking i tick rate serwerów (60 odświeżeń na sekundę we wszystkich regionach). Wyeliminowano też szereg błędów. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem. Łatka dostępna jest na razie tylko na pecetach, konsolowcy otrzymają ją 14 stycznia.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 – wkrótce otwarta beta

Studio PopCap Games podzieliło się szczegółami na temat nadchodzących otwartych beta-testów kolorowej sieciowej strzelanki Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2. Zabawa potrwa od przyszłego czwartku, 14 stycznia, do niedzieli (18 stycznia) i dostępna będzie bez żadnych obostrzeń dla użytkowników konsol PlayStation 4 i Xbox One (pecetowcy muszą obejść się smakiem). Na czas testów udostępnionych zostanie siedem trybów gry (część odblokowywana w ramach codziennej rotacji), cztery mapy i po trzy klasy postaci dla obu stron konfliktu (roślin i zombiaków). Więcej informacji na temat bety znajdziecie tutaj.

W produkcji jest ponad 100 gier na PlayStation VR

Podczas targów CES 2016 prezes firmy Sony, Kazuo Hirai, zdradził w rozmowie z BBC, że z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR (dawniej Project Morpheus) powstaje obecnie co najmniej 100 gier, choć deweloperów, którzy tworzą oprogramowanie na ten sprzęt, jest ponad 200. Nadal nie wiemy, kiedy dokładnie urządzenie to zadebiutuje na rynku i ile będzie kosztowało.

Szósty sezon serialu Gra o tron rozpocznie się 24 kwietnia

Stacja HBO ujawniła datę premiery szóstego sezonu serialu Gra o tron – pierwszy odcinek nowej serii zostanie wyemitowany 24 kwietnia. Przypomnijmy, że wraz z tym sezonem produkcja telewizyjna wyprzedzi wydarzenia z książkowego pierwowzoru autorstwa George’a R.R. Martina. Szósty tom Pieśni Lodu i Ognia, zatytułowany Wichry zimy, powinien zadebiutować przed końcem 2016 roku, ale jeszcze nie ma co do tego całkowitej pewności.

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy w zasobach naszego serwisu: