Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 11:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Materiały graficzne z anulowanej wersji DOOMa

W sieci ukazał się zwiastun oraz grafiki pochodzące z anulowanej wersji strzelanki DOOM, nad którą pracowano od 2008 roku. Gra ponoć nie sprostała oczekiwaniom wydawcy i kilka lat temu projekt postanowiono zacząć tworzyć od nowa.

Wczoraj firma Bethesda potwierdziła, że podczas targów E3 nowy DOOM doczeka się prezentacji rozgrywki. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca o godzinie 4:00 czasu polskiego, a oczekiwanie na pokaz możemy sobie umilić materiałami graficznymi prezentującymi anulowaną wersję produkcji, nad którą prace rozpoczęto w 2008 roku. W sieci pojawiły się bowiem screeny i zwiastun (do obejrzenia powyżej, gdyby został usunięty, to znajdziecie go tutaj) rzeczonego projektu. Materiał wideo został najpewniej stworzony przez zespół Marka Bristola, który współpracował z Bethesdą przy kilku produkcjach, a w latach 2008 – 2012 współtworzył właśnie nowego DOOM-a. Wydawca nie potwierdził jeszcze autentyczności najnowszych grafik, ale warto przypomnieć, że już w 2011 roku pojawiły się plotki głoszące zawieszenie prac nad czwartym DOOM-em, a dwa lata później okazało się, że grę zaczęto tworzyć od nowa, gdyż poprzedni build nie zadowolił id Software i Bethesdy.

Poprzednia wersja DOOM-a została anulowana.

DOOM w skrócie:
  • Gatunek: FPS
  • Deweloper: id Software
  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Platformy sprzętowe: PC / XOne/ PS4
  • Data premiery: nieznana

Ciężko jednak stwierdzić, czym miałaby być ta gra. W sieci panuje przekonanie, że DOOM 4, gdyby oczywiście dokończono wcześniejszy build, bardziej przypominałby połączenie Call of Duty z Half-Life, niż kolejną odsłonę serii, ale o tym się już nie przekonamy. Zeszłoroczne informacje sugerują za to, że nowa wersja tytułu będzie powrotem do korzeni, więc fani marki mogą spać spokojnie.

Niestety nie wiemy kiedy DOOM zadebiutuje na rynku. Wiadomo jedynie, że ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach. Na dalsze informacje musimy poczekać do konferencji firmy Bethesda na targach E3.

DOOM - grafika z anulowanej wersji czwartego DOOm-a.