Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 maja 2015, 11:59

autor: Adrian Werner

Star Wars: Knights of the Old Republic II zmierza na urządzenia mobilne?

Według najnowszych przecieków firma Aspyr pracuje nad przeniesieniem na urządzenia mobilne gry Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, czyli klasycznego RPG-a autorstwa studia Obsidian Entertainment.

Wszystko wskazuje na to, że na urządzenia mobilne już wkrótce zawita kolejny klasyk z pecetów i konsol. Najnowszą produkcją, która ma stać się obiektem konwersji na smartfony i tablety jest RPG Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords.

Źródłem tych doniesień jest baza danych ESRB, czyli organizacji ustalającej kategorie wiekowe dla gier wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Z umieszczonego tam wpisu wynika, że firma Aspyr wystąpiła o przydzielenie ratingu dla Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, a wśród wymienionych platform znalazły się urządzenia mobilne.

Baza ESRB już wielokrotnie była źródłem takich przecieków i większość z nich okazywała się prawdziwa. Ponadto Aspyr wydał mobilną wersję pierwszego Star Wars: Knights of the Old Republic. Ta konwersja okazała się całkiem udana, więc mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku kontynuacji.

Przypomnijmy, że Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords zadebiutowało w 2004 roku na konsoli Xbox. Projektu nie opracowali autorzy pierwowzoru, czyli ludzie ze studia BioWare. Zamiast tego zadanie to powierzono zespołowi Obsidian Entertainment. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Chwalono zwłaszcza ciekawą fabułę, a krytykowano głównie słabe dopracowanie techniczne.

Powodem problemów był fakt, że wydawca, czyli firma LucasArts nie dała autorom wystarczająco dużo czasu na dokończenie produkcji. Z tego powodu wiele niekompletnych elementów zostało wyciętych, a autorzy przegapili sporo błędów. Na pecetach fani za pomocą modów naprawili większość niedociągnięć i odrestaurowali usunięte lokacje, postacie i przygody. Wątpliwe, aby Aspyr posunął się tak daleko, ale mamy nadzieję, że wersja mobilna przynajmniej zaoferuje lepsze dopracowanie techniczne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords