Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 maja 2015, 11:59

Star Wars: Knights of the Old Republic II zmierza na urządzenia mobilne?

Według najnowszych przecieków firma Aspyr pracuje nad przeniesieniem na urządzenia mobilne gry Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, czyli klasycznego RPG-a autorstwa studia Obsidian Entertainment.

Wszystko wskazuje na to, że na urządzenia mobilne już wkrótce zawita kolejny klasyk z pecetów i konsol. Najnowszą produkcją, która ma stać się obiektem konwersji na smartfony i tablety jest RPG Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords.

Źródłem tych doniesień jest baza danych ESRB, czyli organizacji ustalającej kategorie wiekowe dla gier wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Z umieszczonego tam wpisu wynika, że firma Aspyr wystąpiła o przydzielenie ratingu dla Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, a wśród wymienionych platform znalazły się urządzenia mobilne.

Baza ESRB już wielokrotnie była źródłem takich przecieków i większość z nich okazywała się prawdziwa. Ponadto Aspyr wydał mobilną wersję pierwszego Star Wars: Knights of the Old Republic. Ta konwersja okazała się całkiem udana, więc mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku kontynuacji.

Przypomnijmy, że Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords zadebiutowało w 2004 roku na konsoli Xbox. Projektu nie opracowali autorzy pierwowzoru, czyli ludzie ze studia BioWare. Zamiast tego zadanie to powierzono zespołowi Obsidian Entertainment. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Chwalono zwłaszcza ciekawą fabułę, a krytykowano głównie słabe dopracowanie techniczne.

Powodem problemów był fakt, że wydawca, czyli firma LucasArts nie dała autorom wystarczająco dużo czasu na dokończenie produkcji. Z tego powodu wiele niekompletnych elementów zostało wyciętych, a autorzy przegapili sporo błędów. Na pecetach fani za pomocą modów naprawili większość niedociągnięć i odrestaurowali usunięte lokacje, postacie i przygody. Wątpliwe, aby Aspyr posunął się tak daleko, ale mamy nadzieję, że wersja mobilna przynajmniej zaoferuje lepsze dopracowanie techniczne.