Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 18:50

autor: Soviet

DLC do Dead Island może zostać opóźnione

Techland skupia się na poprawianiu błędów w Dead Island. Z tego powodu zaplanowane na koniec września DLC może zostać wydane w późniejszym terminie.

Kilka dni temu pisaliśmy o planach wydania dodatku DLC do Dead Island. Rozszerzenie to, zatytułowane Bloodbath Arena, miało ukazać się jeszcze w tym miesiącu. Dzisiaj przedstawiciel Deep Silver poinformował w rozmowie z serwisem Kotaku, że premiera może zostać przesunięta na późniejszy termin.

DLC do Dead Island może zostać opóźnione - ilustracja #1

Powodem takiego stanu rzeczy jest chęć naprawienia jak największej ilości bugów i niedoróbek w podstawowej wersji Dead Island. Wszystkie moce przerobowe Techlandu zostały rzucone na ten front i prace nad dodatkową zawartością muszą poczekać. Polskie studio wypuściło już poprawki przeznaczone dla posiadaczy wersji na konsole Xbox 360 oraz pecety. Posiadacze PlayStation 3 muszą uzbroić się w cierpliwość, patch trafi do nich „najszybciej jak to możliwe”. Nie jest jasne, czy to właśnie ta wersja nastręcza programistom tyle trudności, czy też w przygotowaniu są kolejne łatki.

Premierę Bloodbath Arena wstępnie planowano na późny wrzesień tego roku. W skład rozszerzenia wejdą cztery mapki, pozwalające zmierzyć się z niekończącymi się falami zombiaków, a także nowa broń (Brain Wave Bomb). Nabywcy gry w wersji Gore lub Edycji Kolekcjonerskiej pobiorą Krwawą Łaźnię za darmo. Miejmy nadzieję, że Techlandowi uda się dotrzymać zakładany pierwotnie termin.