Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 18:50

autor: Soviet

DLC do Dead Island może zostać opóźnione

Techland skupia się na poprawianiu błędów w Dead Island. Z tego powodu zaplanowane na koniec września DLC może zostać wydane w późniejszym terminie.

Kilka dni temu pisaliśmy o planach wydania dodatku DLC do Dead Island. Rozszerzenie to, zatytułowane Bloodbath Arena, miało ukazać się jeszcze w tym miesiącu. Dzisiaj przedstawiciel Deep Silver poinformował w rozmowie z serwisem Kotaku, że premiera może zostać przesunięta na późniejszy termin.

DLC do Dead Island może zostać opóźnione - ilustracja #1

Powodem takiego stanu rzeczy jest chęć naprawienia jak największej ilości bugów i niedoróbek w podstawowej wersji Dead Island. Wszystkie moce przerobowe Techlandu zostały rzucone na ten front i prace nad dodatkową zawartością muszą poczekać. Polskie studio wypuściło już poprawki przeznaczone dla posiadaczy wersji na konsole Xbox 360 oraz pecety. Posiadacze PlayStation 3 muszą uzbroić się w cierpliwość, patch trafi do nich „najszybciej jak to możliwe”. Nie jest jasne, czy to właśnie ta wersja nastręcza programistom tyle trudności, czy też w przygotowaniu są kolejne łatki.

Premierę Bloodbath Arena wstępnie planowano na późny wrzesień tego roku. W skład rozszerzenia wejdą cztery mapki, pozwalające zmierzyć się z niekończącymi się falami zombiaków, a także nowa broń (Brain Wave Bomb). Nabywcy gry w wersji Gore lub Edycji Kolekcjonerskiej pobiorą Krwawą Łaźnię za darmo. Miejmy nadzieję, że Techlandowi uda się dotrzymać zakładany pierwotnie termin.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead Island

Dead Island