Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2018, 15:55

autor: Maiman

Deweloperzy Valve wiedzą, że gracze z nich żartują – dlatego dadzą im więcej gier

Valve skupia się na robieniu gier – potwierdził pracownik studia. Powtórzył tym samym zapewnienia Gabe'a Newella sprzed kilku miesięcy. Dodał, że deweloperzy, choć wydają się ślamazarni, nigdy nie osiedli na laurach.

Gabe Newell zmienił się przez lata – ale do trzech wciąż nie doliczy. - Deweloperzy Valve wiedzą, że gracze z nich żartują – dlatego dadzą im więcej gier - wiadomość - 2018-09-03
Gabe Newell zmienił się przez lata – ale do trzech wciąż nie doliczy.

„Jesteśmy w punkcie, w którym Valve, jako firma, znów może skupić się na robieniu gier” – powiedział w wywiadzie udzielonym IGN programista Artifacta Brandon Reinhart. Jego słowa mogą dodać otuchy szczególnie tym, którzy z zapartym tchem czekają, aż firma Gabe’a Newella wreszcie zdecyduje się wyprodukować tytuł z „trójką” w nazwie. Nie chodzi nawet o Half-Life’a 3 – który dawno stał się obiektem licznych żartów i jednocześnie projektem niemającym raczej szans na ujrzenie światła dziennego – ale chociażby o kontynuację serii Left 4 Dead („dwójkę” wydano w 2009 roku) czy Portal (choć niedawno powstał spin-off zatytułowany Bridge Constructor Portal, ostatnia „duża” gra z serii zadebiutowała 7 lat temu). Teraz szanse na spełnienie marzeń wszystkich fanów wydają się odrobinę większe.

Miejmy nadzieję, że Valve nie żartuje. - Deweloperzy Valve wiedzą, że gracze z nich żartują – dlatego dadzą im więcej gier - wiadomość - 2018-09-03
Miejmy nadzieję, że Valve nie żartuje.

Sam Gabe Newell jeszcze w marcu stwierdził to, co teraz powtórzył jego pracownik. Ostatnio dał też wyraźnie do zrozumienia, że doskonale zdaje sobie sprawę z żartobliwego (choć w głębi duszy każdy gracz wolałby pewnie nie musieć robić tych dowcipów) klimatu otaczającego ociężały proces wydawania nowych gier przez Valve. Jak twierdzi inny programista karcianki Artifact, Jepp Barnett, atmosfera udziela się wszystkim:

Zdajemy sobie sprawę z każdego żartu, bo sami przeglądamy najróżniejsze fora, a co zabawniejszymi znaleziskami dzielimy się między sobą.

Nie oznacza to jednak, że pracownicy studia nie traktują sprawy poważnie – wręcz przeciwnie. Choć przez ostatnie lata Valve starało się, żeby gracze widzieli efekty jego pracy w samych grach (mowa tu o rozmaitych patchach i aktualizacjach m.in. do Doty 2 czy CS: GO), Reinhart mówi wprost:

Z naszej strony odpowiedź na zarzut: „Siedzicie tylko na tyłkach, krzesła macie ulepione z kasy [zarobionej dzięki Rynkowi Steam – dop. red.] i pływacie sobie w złotych skarbcach” jest jedna – dostarczyć wszystkim gry z górnej półki, nad którymi naprawdę ciężko pracujemy.

Artifact – mała gra zwiastunem dużych zmian? - Deweloperzy Valve wiedzą, że gracze z nich żartują – dlatego dadzą im więcej gier - wiadomość - 2018-09-03
Artifact – mała gra zwiastunem dużych zmian?

Nadejście zmian ma przypieczętować wydanie wirtualnej karcianki Artifact. Valve pracowało nad nią od co najmniej trzech lat, ostatnio mogliśmy obejrzeć nowy zwiastun, a premierę gry zapowiedziano na końcówkę listopada tego roku. „Przez kolejne lata – zapewnia Reinhart – zobaczycie, jak tworzymy więcej”. Trzymamy za słowo – poważnie.