Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2017, 13:30

autor: AlexB

Detroit: Become Human - porównanie graficzne wersji z 2016 i 2017 roku

W sieci pojawiło się porównanie graficzne dwóch wersji gry Detroit: Become Human – tej zaprezentowanej podczas E3 2016 oraz z tegorocznych targów gamescom. Zmiany są widoczne gołym okiem.

Connor rok temu… - Detroit: Become Human - porównanie graficzne wersji z 2016 i 2017 roku - wiadomość - 2017-08-30
Connor rok temu…

Do premiery Detroit: Become Human, czyli zapowiedzianego w 2015 roku najnowszego projektu Davida Cage'a i jego studia Quantic Dream, znanego przede wszystkim z takich gier jak Heavy Rain czy Beyond: Two Souls, zostało jeszcze trochę czasu. Mimo to jednak tytuł ten, w którym przeniesiemy się do futurystycznego Detroit, by być świadkami skomplikowanych relacji między ludźmi a robotami, już rozpala wyobraźnię wielu graczy. Są oni ciekawi, jak tym razem twórcy podejdą do tematu wyborów i filmowości w grach. Zainteresowanie stale podsycają prezentowane regularnie na kolejnych targach trailery i zapisy rozgrywki, pokazujące Detroit: Become Human w akcji.

Część z nich skupia się na scenie w wieżowcu, podczas której jedna z grywalnych postaci, android o imieniu Connor, prowadzi negocjacje z porywaczem małej dziewczynki. Po raz pierwszy fragment ten pokazano podczas E3 2016, później wrócono do niego podczas E3 2017 oraz zakończonych niedawno targach gamescom. Z pozoru wszystkie te trzy wersje niewiele się od siebie różnią. I faktycznie tak jest, przynajmniej jeśli chodzi o rozgrywkę. Lecz gdy przyjrzymy się ich stronie graficznej możemy dostrzec sporo zmian. By ułatwić nam analizę, w sieci pojawiło się porównanie Detroit: Become Human z 2016 i 2017 roku.

Na pierwszy rzut oka widać, że wersja Detroit: Become Human z tegorocznych targów E3 i gamescom jest jaśniejsza od tej z E3 2016, przynajmniej w pomieszczeniach. Otoczenie na zewnątrz z kolei w nowszych fragmentach sprawia wrażenie bardziej przyciemnionego. Warto zwrócić uwagę na tekstury skóry. Wydają się one być odrobinę niższej jakości w tegorocznych materiałach, w porównaniu z trailerem sprzed dwunastu miesięcy. Przemianie uległ również sam model Connora. Na jego marynarce pojawiły się chociażby napisy Android RK800, najwyraźniej po to, by nikt nie miał wątpliwości, z kim ma do czynienia.

…i Connor dziś. - Detroit: Become Human - porównanie graficzne wersji z 2016 i 2017 roku - wiadomość - 2017-08-30
…i Connor dziś.

Detroit: Become Human zadebiutuje na rynku w 2018 roku. Tytuł, przeznaczony wyłącznie na konsolę PlayStation 4, ma starczyć na 8-10 godzin zabawy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human