Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 sierpnia 2017, 14:11

autor: Adrian Werner

Radiation City - ukazał się mobilny FPS wzorowany na cyklu S.T.A.L.K.E.R.

Studio Atypical Games wypuściło Radiation City, czyli mobilnego FPS-a z otwartym światem i survivalową rozgrywką, który odwołuje się do pecetowej serii S.T.A.L.K.E.R.

RADIATION CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Atypical Games
  2. Wydawca: Atypical Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: iOS, Mac
  5. Model biznesowy: premium

Znane z serii Sky Gamblers studio Atypical Games wypuściło swoją kolejną produkcję. Okazała się nim osadzona w klimatach postapokaliptycznych survivalowa gra akcji Radiation City. Projekt trafił na system iOS oraz na komputery Mac i kosztuje 24 złote. Tytuł należy do kategorii premium, a więc nie posiada mikropłatności.

Autorzy nie próbują ukrywać, że ich głównym źródłem inspiracji była pecetowa seria S.T.A.L.K.E.R. Akcja toczy się w mieście Prypeć i okolicach, cztery dekady po katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Gracz udaje się w to miejsce w poszukiwaniu zaginionej bliskiej osoby.

Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszego projektu studia, zatytułowanego Radiation Island. - Radiation City - ukazał się mobilny FPS wzorowany na cyklu S.T.A.L.K.E.R. - wiadomość - 2017-08-31
Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszego projektu studia, zatytułowanego Radiation Island.

Radiation City osadzone jest w dużym świecie o otwartej strukturze. Podczas zabawy mamy okazję zwiedzić wiele znanych lokacji, takich jak hotel Polesie, dom kultury, kino Prometeusz czy ruiny bloków mieszkalnych. Podczas eksploracji możemy natknąć się zarówno na dzikie zwierzęta, jak i mutanty. Nie zabrakło również anomalii, czyli punktów, w których dochodzi do niebezpiecznego zaburzenia praw fizyki.

Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera. W trakcie zabawy musimy gromadzić surowce, konstruować przedmioty oraz zarządzać ekwipunkiem. Wiele czasu spędzamy także na walce za pomocą broni palnej, choć amunicji zawsze jest za mało na nasze potrzeby. W świecie gry można znaleźć również kilka typów pojazdów, które przed użyciem trzeba jednak naprawić.

  1. Radiation City w App Store
  2. Radiation City w Mac App Store