Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Radiation City (iOS)

Radiation City

Radiation City to pierwszoosobowa gra akcji w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja pozwala zwiedzać duży otwarty świat, składający się z miasta Prypeć i okolic, w tym rejonów wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Akcji | FPP | postapokalipsa | sandbox | FPS | elementy RPG | survival

Radiation City to wydany na system AND i iOS mobilny FPS z otwartym światem i survivalową rozgrywką. Tytuł należy do kategorii premium, a więc nie oferuje mikropłatności. Grę opracowało studio Atypical Games, czyli autorzy takich produkcji jak Sky Gamblers: Storm Raiders, Battle Supremacy, Infinite Tanks czy Radiation Island.

Fabuła

Gra utrzymana jest w klimacie postapokaliptycznym. Akcja toczy się w mieście Prypeć i okolicach, cztery dekady po katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Gracz udaje się w to miejsce w poszukiwaniu zaginionej bliskiej osoby. Odnalezienie jej nie będzie łatwym zadaniem, gdyż promieniowanie doprowadziło do mutacji lokalnej fauny i pojawienia się niebezpiecznych anomalii.

Fabuła

Wydane na platformę AND i iOS Radiation City to gra FPS osadzona w dużym świecie o otwartej strukturze. Podczas zabawy mamy okazję zwiedzić wiele znanych lokacji, takich jak hotel Polesie, dom kultury, kino Prometeusz czy ruiny bloków mieszkalnych. Podczas eksploracji możemy natknąć się zarówno na dzikie zwierzęta, jak i mutanty. Nie zabrakło również anomalii, czyli punktów, w których dochodzi do niebezpiecznego zaburzenia praw fizyki.

Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera. W trakcie zabawy musimy wypełniać zadania, gromadzić surowce, konstruować przedmioty oraz zarządzać ekwipunkiem. Wiele czasu spędzamy także na walce za pomocą broni palnej, choć amunicji zawsze jest zbyt mało na nasze potrzeby. W świecie gry można znaleźć również kilka typów pojazdów, które przed użyciem trzeba jednak naprawić.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Radiation City jest jakość wykonania. Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę o wysokim poziomie detali. Dodatkowo autorom udało się wiernie odtworzyć słynne lokacje z Prypeci oraz okolic.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Radiation City

18+

Radiation City - ukazał się mobilny FPS wzorowany na cyklu S.T.A.L.K.E.R.
Radiation City - ukazał się mobilny FPS wzorowany na cyklu S.T.A.L.K.E.R.

wiadomość29 sierpnia 2017

Studio Atypical Games wypuściło Radiation City, czyli mobilnego FPS-a z otwartym światem i survivalową rozgrywką, który odwołuje się do pecetowej serii S.T.A.L.K.E.R.

iOS
AND