Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDPCSwitchiOS
Okładka Radiation Island (AND)
OkładkaRadiation Island (AND)

Radiation Island

Gra survivalowa w konwencji FPP, zaprojektowana przez studio Atypical Games. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości lat 40. XX wieku, kiedy to w wyniku japońskich eksperymentów z technologią teleportacji z mapy świata zniknęły cztery tropikalne wyspy.

Akcji | FPP | science fiction | survival

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Radiation Island Premiera

19sty2015

iOS

29lis2016

AND PC

22lut2018

Switch

producent: Atypical Games wydawca: Atypical Games

Gry podobne do Radiation Island

Last Day on Earth: Survival

Crashlands

The Abandoned

Radiation Island to wydana na platformie iOS, PC itd. pierwszoosobowa gra survivalowa. Opracowało ją studio Atypical Games, znane z Battle Supremacy oraz serii Sky Gamblers. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Fabuła Radiation Island obraca się wokół skutków tajnych projektów naukowych rozwijanych w trakcie II wojny światowej. Armia japońska eksperymentowała z technologią teleportacyjną, ale podczas pierwszego testu bez śladu zniknęły cztery tropikalne wyspy wraz z mieszkańcami. My wcielamy się w członka amerykańskiej ekipy badawczej, która w 1943 roku podczas odrębnego, ale pokrewnego eksperymentu zostaje przeniesiona do alternatywnej rzeczywistości, na zaginione japońskie wyspy. Bohater musi przetrwać wystarczająco długo, aby znaleźć drogę powrotną do domu.

Mechanika

Miejsce, do którego trafiamy ma postać zawierającej cztery wyspy i spory wycinek oceanu olbrzymiej mapy o otwartej strukturze, zapełnionej surowcami oraz zwierzętami, z których część jest łagodna, a część nie marzy o niczym innym, jak o pożywieniu się ciałem bohatera. Naszym priorytetem jest przeżycie, więc musimy gromadzić zapasy oraz szukać ekwipunku. Konieczne jest także zdobycie broni, aby móc się bronić przed żywymi trupami i agresywnymi drapieżnikami. Największym zagrożeniem są jednak krwiożercze potwory, będące tym, w co przeobrazili się ludzie mieszkający na wyspach.

Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i ma w pełni zręcznościowy charakter. W przetrwaniu pomaga system rzemiosła, pozwalający na wytworzenie ponad setki różnorodnych przedmiotów. Istotne znaczenie podczas zabawy ma także dynamiczny system dnia i nocy. W alternatywnej rzeczywistości znalazło się również sporo porzuconych wiosek oraz centrów badawczych pozwalających na odkrycie historii tego miejsca.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Radiation Island: 16+

iOS
AND
PC
Switch