Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2014, 10:04

autor: Góral

Destiny - nowa strzelanka studia Bungie zadebiutowała na rynku

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji bieżącego roku, strzelanka Destiny od studia Bungie, zadebiutowała dziś na całym świecie na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Jednocześnie tytuł otrzymał już pierwszy patch, wnoszący poprawki do poszczególnych klas postaci, broni, itd.

Po wielu miesiącach oczekiwania fani studia Bungie w końcu doczekali się premiery gry Destiny. Jedna z najważniejszych tegorocznych gier zadebiutowała dziś na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360. Premiera tytułu odbyła się jednocześnie na całym świecie, więc wszyscy zainteresowani mogą już udać się do najbliższego sklepu z grami lub zamówić projekt u internetowych sprzedawców. Destiny oferowane jest w trzech wersjach – standardowej (około 200 zł, w zależności od platformy sprzętowej i sprzedawcy), limitowanej (około 330 zł, zawiera m.in. opakowanie typu SteelBook i dostęp do dwóch nadchodzących dodatków) oraz Ghost Edition (ponad 500 zł, zawiera wszystko to, co wcześniejsza edycja, plus replikę Ghosta, list zapoznawczy i artefakty Złotej Ery).

Przypominam także, że osoby, które nabędą wersję na konsole starej generacji (X360 / PS3) będą mogły przenieść się na Xboksa One oraz PlayStation 4 za darmo. Oferta dotyczy tylko cyfrowej wersji gry, którą należy zakupić do 15 stycznia 2015 roku. Migracja obowiązuje wyłącznie w jednej rodzinie urządzeń, czyli PS3 – PS4, X360 – XOne.

Destiny w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka sci-fi
  • Deweloper: Bungie
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 9 września 2014 roku

Przy okazji warto wspomnieć jeszcze o dwóch rzeczach. Według firmy Activision, Destiny było najchętniej zamawianą przed premierą grą w kategorii nowych marek. Niestety nie zdradzono żadnych konkretnych cyferek, więc musimy wierzyć na słowo. Dodatkowo projekt może się pochwalić największymi konsolowymi beta testami, w których wzięło udział ponad 4,6 mln graczy.

Drugą informacją jest ta o premierowym patchu. Studio Bungie na dzień dobry uraczyło graczy łatką o numerze 1.0.1, wprowadzającą usprawnienia klas postaci, broni, map, aktywności i nie tylko. O wszystkich z nich przeczytacie w oficjalnym komunikacie dewelopera. Jednocześnie zapowiedziano, że to dopiero początek i produkcja będzie wspierana przez szereg miesięcy, a nawet i lat.

Destiny to strzelanka sci-fi. - Destiny - nowa strzelanka studia Bungie zadebiutowała na rynku - wiadomość - 2014-09-09
Destiny to strzelanka sci-fi.

Destiny - nowa strzelanka studia Bungie zadebiutowała na rynku - ilustracja #3Destiny to najnowsza strzelanka studia Bungie, znanego przede wszystkim z serii Halo. Akcja produkcji rozgrywa się w XXVIII wieku, po zakończeniu tak zwanej Złotej Ery. Ludzkość stanęła na skraju zagłady, a przed jej całkowitym unicestwieniem ochronił ją Podróżnik – ogromny statek obcych, pod którym ocalali zbudowali miasto, mające być zalążkiem nowej cywilizacji. Zagrożenie jednak powróciło i ludzie ponownie muszą walczyć o przetrwanie.

Podczas rozgrywki gracze wcielają się w postacie posiadające niezwykłe moce nadawane przez Podróżnika. Twórcy przygotowali trzy klasy (Titan, Hunter, Warlock), które wykorzystujemy w czasie zabawy nastawionej na multiplayer, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by zagłębić się w świat Destiny samemu.

TWOIM ZDANIEM

Chciałbyś Destiny na PC?

Jasne, że tak.
57,2%
Nie interesuje mnie ta gra.
28,9%
Nie, wystarczy mi na konsolach.
13,8%
Zobacz inne ankiety