Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 września 2014, 10:02

autor: Jiker

Prison Architect – strategia o zarządzaniu więzieniem trafi na tablety?

Android, Windows Phone 8, iPad – na którą z tych platform trafi niezależna strategia ekonomiczna Prison Architect? Jest pewna szansa na to, że najnowsza produkcja brytyjskiego studia Prison Architect trafi na tablety, ale na oficjalne potwierdzenie tychże doniesień musimy jeszcze poczekać.

Niewykluczone, że pecetowa strategia ekonomiczna Prison Architect trafi w niedalekiej przyszłości na tablety. Jak informuje serwis Pocket Tactics, deweloperzy ze studia Introversion Software rozważają możliwość wydania swojej gry na te urządzenia, ale zanim podejmą ostateczną decyzję chcieliby dowiedzieć się, które z nich cieszą się największa popularnością wśród fanów Prison Architect. Informacje na ten temat zbierają za pomocą ankiety w usłudze Google Docs.

Przypominam, że Prison Architect to strategia ekonomiczna, pozwalająca wcielić się w naczelnika więzienia. Gracz projektuje w niej placówkę, którą następnie rozbudowuje i zarządza. Użytkownik musi zadbać o potrzeby więźniów, a także kontrolować skazańców, zatrudniając odpowiednią liczbę strażników. Tytuł zadebiutował na PC we wczesnym dostępie we wrześniu 2012 roku (gra jest do kupienia m.in. za pośrednictwem oficjalnej strony). Do końca 2013 roku w wersję alfa zaopatrzyło się ok. 250 tysięcy osób, co przyniosło autorom ponad 8 milionów dolarów przychodu. Powyżej możecie obejrzeć najnowszy dziennik dewelopera, prezentujący zmiany z ostatniej aktualizacji.

Niezależne, brytyjskie studio Introversion Software zostało powołane do życia w 2001 roku przez trzech studentów. Aktualnie za produkcję gier odpowiada tam siedem osób. Poprzednimi dziełami dewelopera są Uplink, Darwinia, DEFCON oraz Multiwinia. Dotąd jedynie Uplink doczekał się edycji mobilnej, aczkolwiek za jego port odpowiadają fani, którzy otrzymali błogosławieństwo od Introversion Software.