Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2010, 07:59

Demo Star Trek Online wypuszczone, informacje o następnym projekcie Cryptic już wkrótce

Równo tydzień temu Cryptic Studios obiecało wypuszczenie wersji demonstracyjnej Star Trek Online. Teraz te obietnice zostały spełnione i każdy gracz może samodzielnie przekonać się, czy warto na dłużej zabawić w tym uniwersum.

Równo tydzień temu Cryptic Studios obiecało wypuszczenie wersji demonstracyjnej Star Trek Online. Teraz te obietnice zostały spełnione i każdy gracz może samodzielnie przekonać się, czy warto na dłużej zabawić w tym uniwersum.

 

Demo Star Trek Online wypuszczone, informacje o następnym projekcie Cryptic już wkrótce - ilustracja #1

 

Wystarczy pobrać mały plik instalacyjny, który potem samodzielnie ściągnie całą zawartość dema:

Wersja demonstracyjna nie ma limitu czasowego, choć jednocześnie umożliwi graczom poznanie jedynie małego wycinka całej gry. Udostępniony został tutorial oraz epizod zatytułowany Stranded in Space. Ponadto można wcielić się jedynie w członków Federacji. Natomiast gracze, którzy wcześniej już grali w Star Trek Online, ale z jakiś powodów przestali, mają od wczoraj okazję za darmo do 10 maja sprawdzić, jakie zmiany zaszły od czas premiery. By skorzystać z darmowego weekendu potrzebny jest klucz z pełnej wersji gry.

 

Demo Star Trek Online wypuszczone, informacje o następnym projekcie Cryptic już wkrótce - ilustracja #2

 

W ostatnich miesiącach Cryptic Studios było wyjątkowo aktywne. We wrześniu 2009 r. premierę miało Champions Online, a Star Trek Online zadebiutowało w lutym tego roku. Wydaje się, że takie tempo zaszkodziło obydwu produkcjom, gdyż większość recenzji podkreślała bardzo dobre podstawy tych gier, natomiast krytykowała niedopracowanie techniczne. Ludzie z Cryptic po prostu nie byli w stanie dać sobie rady z tyloma projektami na raz. Najlepiej obrazuje to ostateczny los edycji konsolowych. Takowe zapowiadane były przed premierą obu tych produkcji, jednak potem słuch o nich zaginał. W marcu tego roku potwierdzono, że prace nad konsolowym Champions Online zostały wstrzymane, a kilka tygodniu później taki sam los spotkał konsolową edycję Star Trek Online.

Piszę o tym, ponieważ okazuje się, że o dziwo firma pracuje również nad trzecim projektem, który zostanie ujawniony późnym latem tego roku. Plotki głoszą, że będzie to MMO oparte na licencji Dungeons & Dragons i osadzone w uniwersum Forgotten Realms. Byłoby to spełnienie marzeń fanów tego świata, dla których wielkim zaskoczeniem i nie mniejszym rozczarowaniem był fakt, że akcja wypuszczonego w 2006 roku Dungeons & Dragons Online: Stormreach toczyła się w uniwersum Eberron, znacznie mniej popularnym i rozbudowanym niż Zapomniane Krainy. Jeśli plotki te okażą się prawdziwe byłaby to również pierwsza gra komputerowa korzystająca z mechaniki czwartej edycji Dungeons & Dragons. Przeniesienie jej na ekrany monitorów powinno być całkiem łatwe. Po premierze najnowsza edycja spotkała się bowiem ze sporą krytyką starszych graczy, którym nie spodobało się zbytnie upodobnienie mechaniki do gier komputerowych.

 

Demo Star Trek Online wypuszczone, informacje o następnym projekcie Cryptic już wkrótce - ilustracja #3

Okładka podręcznika opisującego świat Forgotten Realms do Dungeons & Dragons 4th Edition