Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2018, 12:11

autor: Movis

Demo snajperskiego RPG Long Gone Days, start Miesiąca Anime na XONE i inne wieści

Dziś piszemy o udostępnieniu demonstracyjnej wersji snajperskiego jRPG Long Gone Days, rozpoczęciu Miesiąca Anime na XOne darmowym weekendem z bijatyką Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 i dobrych finansowych wynikach Konami, osiągniętych m.in. dzięki Pro Evolution Soccer 2018. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Long Gone Days – udostępniono demo RPG o grupie dezerterów

Long Gone Days (nie mylić z polskim Seven: The Days Long Gone) to ciekawy projekt z pogranicza RPG, strzelanki i visual novel. Deweloper Bura po udanej kampanii w serwisie Indiegogo.com i owocnym okresie pracy nad projektem postanowił podzielić się ze światem darmowym demem swoich dotychczasowych postępów. Wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk na stronie produktu w Steam (PC to na razie jedyna platforma docelowa).

Dylematy moralne, bogate postaci, turowe walki i nie tylko. - Demo snajperskiego RPG Long Gone Days, start Miesiąca Anime na XONE i inne wieści - wiadomość - 2018-02-03
Dylematy moralne, bogate postaci, turowe walki i nie tylko.

Osadzona w dystopijnej wersji Rosji fabuła gry opowiada o perypetiach snajpera samotnika imieniem Rourke, który po odkryciu dramatycznych szczegółów prowadzonej w Kaliningradzie operacji opuszcza swój posterunek w podziemnej bazie zwanej Rdzeniem. Przecząc swym zapędom samotnego wilka bohater będzie musiał polegać na wachlarzu innych postaci – wśród nich znajdzie się poważny medyk, przebojowa kobieta oficer i doświadczony wojskowy tłumacz. Mechaniki mają dać możliwość eksploracji kolejnych poziomów, podejmowania wpływających na zakończenie historii decyzji, walki turowej opartej na systemie umiejętności specjalnych i sprawdzenia się w unikalnym trybie snajperskim, w którym uważnie zdejmujemy pixelowe cele z dużej odległości.

Na pełną wersję eklektycznej mieszanki gatunków trzeba będzie jednak poczekać do ostatniego kwartału 2018 roku. Producent postanowił bowiem znacznie rozszerzyć horyzonty względem pierwotnych celów. Fabuła ma zostać wydłużona ponad dwukrotnie, rozdzielczość podbita do 1080p, wielkie zmiany czekają cały interfejs użytkownika, portrety postaci, animacje przeciwników i system morale drużyny.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 z darmowym weekendem na Xboksie One

Microsoft wyszedł niedawno z kolejną edycją promocji dla fanów dalekowschodnich kreskówek. Miesiąc Anime jest propozycją darmowych weekendów i sporych zniżek dla użytkowników Xboksa One. Na pierwszy ogień poszła bijatyka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4. Od wczoraj posiadacze subskrypcji Xbox Live Gold mogą bez dodatkowej opłaty mierzyć się w bombastycznych bataliach ociekających czakrą i sekretnymi technikami. Koniec pierwszej fazy promocji zaplanowano na 4 lutego, o godzinie 22:00. Dodatkowo produkt został przeceniony o 75% do końca tygodnia – zakupić go można za skromne 25 zł (cena dla posiadaczy abonamentu Gold). Więcej gier w niższych cenach i plan wszystkich darmowych weekendów w lutym znajdziecie w tym miejscu.

Gry mobilne i PES 2018 kluczem do finansowego sukcesu Konami

„Pro Evo” nadal ma niemałe grono zwolenników. - Demo snajperskiego RPG Long Gone Days, start Miesiąca Anime na XONE i inne wieści - wiadomość - 2018-02-03
„Pro Evo” nadal ma niemałe grono zwolenników.

Firma Konami od jakiegoś czasu wydaje się małymi kroczkami oddalać od rynku gier, a z drugiej strony ten segment zapewnia jej nadal spore przychody. Wedle opublikowanego niedawno raportu finansowego trzy pierwsze kwartały obecnego roku finansowego przyniosły koncernowi dochód rzędu 1,6 miliarda dolarów (+9% w porównaniu do poprzedniego roku), a czysty zysk wzrósł o znaczące 30%. Jako powód sukcesu Japończycy cytują dobre przyjęcie swojego mobilnego portfolio i „stabilną” sprzedaż propozycji konsolowych – PES 2018 i Super Bombermana R.

Wielką niewiadomą pozostaje Metal Gear Survive – dziwny, wieloosobowy projekt „Metal Geara bez Kojimy” zadebiutuje 20 lutego 2018 roku. Wydarzenia przedpremierowe nieco podzieliły dziennikarzy – jedni doceniają bardziej „kierowane” podejście do survivalu, inni zaś odrzucają grę bez mrugnięcia okiem. Konami wydaje się jednak wierzyć w produkt – nie „wyrzuca” go bowiem na rynek wraz z końcem marca i finałem obecnego rozliczenia finansowego, a daje premierze nieco czasu na rozwój w końcówce FY 2018.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Wolfenstein II: The New Colossus - The Diaries of Agent Silent Death
 2. The American Dream
 3. Mad Games Tycoon
 4. Battle Royale Trainer
 5. Delver
 6. Total War Saga: Thrones of Britannia
 7. Red Dead Redemption II
 8. Surviving Mars
 9. Rise of Industry
 10. Raging Justice

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Surviving Mars Tajemnice Marsa
 2. Shaq-Fu: A Legend Reborn zwiastun na premierę
 3. Shadow of the Colossus zwiastun fabularny
 4. Raging Justice zwiastun #1
 5. Kingdom Come: Deliverance Opowieść kowala
 6. Final Fantasy XII: The Zodiac Age zwiastun na premierę wersji PC
 7. Battlezone: Combat Commander porównanie graficzne
 8. Chuchel zwiastun z datą premiery
 9. Vampyr dziennik dewelopera #2 - przede wszystkim człowiek
 10. Harry Potter: Hogwarts Mystery zwiastun #2