Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Raging Justice (PC)
OkładkaRaging Justice (PC)

Raging Justice

Dwuwymiarowa gra typu beat 'em up (chodzona bijatyka). Podczas zabawy trafiamy do opanowanego przez bandziorów miasta, w którym musimy zaprowadzić porządek. Gra nawiązuje rozgrywką i grafiką do klasycznych produkcji z tego gatunku.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Raging Justice Premiera

8maj2018

PC PS4 XONE Switch

producent: MakinGames wydawca: Team17 Strona oficjalna

Raging Justice to gra typu beat ‘em up na platformę PC, PS4 itd. stworzona przez niewielkie studio MakinGames. Firma została założona przez byłych pracowników Rare – słynnego dewelopera odpowiedzialnego za takie produkcje jak Sea of Thieves czy serie Banjo-Kazooie i Perfect Dark. Natomiast wydawcą zostało Team17.

Fabuła

Podczas zabawy trafimy do opanowanego przez bandytów miasta, w którym szerzy się korupcja. W związku z tym musimy tu zaprowadzić porządek siłą. Na szczęście podczas zabawy nie wcielamy się w byle kogo, a świetnie wyszkoloną byłą wojskową Nikki Rage lub w Ricka Justice’a – niezwykle silnego emerytowanego gliniarza.

Mechanika

Raging Justice we właściwie wszystkich aspektach nawiązuje do klasyków gatunku pokroju Cadillacs and Dinosaurs. Jest to dwuwymiarowa produkcja, w której przemierzamy ulice miasta, walcząc z napotkanymi bandziorami. Podczas starć używamy przede wszystkim pięści i nóg, zadając proste ciosy, gdyż w grze brakuje rozbudowanych combosów. Możemy za to korzystać ze znalezionych lub upuszczonych przez wrogów przedmiotów, np. młotka czy pałki, a nawet kosiarki. Nasi podopieczni mają ograniczone zdrowie, prezentowane na pasku znajdującym się na górze ekranu. Odnawiamy je, zbierając kanapki pojawiające się od czasu do czasu na planszy.

Tryby gry

Podobnie jak w starych beat ‘em upach, tak i w Raging Justice możemy bawić się samemu albo w ramach lokalnego trybu co-op. Twórcy przygotowali też światowe rankingi, w których zapisywane są uzyskane przez nas rezultaty.

Kwestie techniczne

Rozgrywka w Raging Justice na platformę PC, PS4 itd. jest żywcem wyjęta z produkcji sprzed lat. Oprawa graficzna również przypomina klasyczne chodzone bijatyki, przy czym oczywiście jest odpowiednio dostosowana do obecnych czasów (wysoka rozdzielczość, ostre tekstury itd.).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Raging Justice cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Raging Justice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Raging Justice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch