Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2018, 13:05

Frostpunk już prawie gotowy. W grze wykorzystamy napędzane parą roboty

Polskie studio 11 bit poinformowało, że prace nad projektem Frostpunk dobiegają już końca i gra powinna trafić na rynek w przyszłym miesiącu. Ujawnili także automatony, czyli napędzane parą maszyny, które wykorzystamy podczas zabawy.

Gra powinna ukazać się w przyszłym miesiącu. - Frostpunk już prawie gotowy. W grze wykorzystamy napędzane parą roboty - wiadomość - 2018-02-02
Gra powinna ukazać się w przyszłym miesiącu.
FROSTPUNK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 11 bit studios
  2. Wydawca: 11 bit studios
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: I kwartał 2018 r.

Od wielu miesięcy było cicho o projekcie Frostpunk, czyli obiecującej strategii warszawskiego 11 bit studios. Teraz autorzy wreszcie przerwali milczenie i podzielili się nowymi informacjami. Przede wszystkim potwierdzili, że wydanie gry zaplanowano na koniec obecnego kwartału i na razie wszystko wskazuje, że uda im się dotrzymać tego terminu. W tym miesiącu ma się na dobre rozpocząć ofensywa marketingowa, więc powinniśmy otrzymać sporo nowych materiałów i konkretów.

Twórcy ujawnili także tzw. automatony, czyli napędzane parą olbrzymie maszyny, które wykorzystamy podczas rozgrywki. Będą one w stanie zastępować ludzi w ciężkiej pracy oraz ryzykownych zadaniach. Roboty mają być odporne na mróz i nie będą wymagały odpoczynku. Dzięki prowadzeniu badań naukowych odkryjemy różnorodne ulepszenia podzespołów, co pozwoli zwiększyć skuteczność automatonów.

Ponadto ludzie z 11 bit studios potwierdzili, że poza kampanią Frostpunk zaoferuje również inne tryby rozgrywki. Na razie nie są jednak gotowi zdradzić żadnych szczegółów.

Twórcy poinformowali również, że Frostpunk traktowany jest jako początek nowej marki. Deweloperzy włożyli masę pracy w opracowanie ciekawego świata i w przyszłości chcieliby, aby uniwersum to pojawiło się również w innych grach.

Przypomnijmy, że Frostpunk zmierza na razie wyłącznie na pecety. Sądząc po historii studia konwersje na inne platformy wydają się całkiem prawdopodobne, ale na razie autorzy poświęcają całą uwagę wydaniu PC.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widzieliśmy grę Frostpunk – nadchodzi zima stulecia