Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2009, 12:14

autor: Maciej Śliwiński

Demo Championship Manager 10 w sieci

Od wczoraj w sieci dostępne jest demo najnowszego menadżera piłkarskiego od Eidos – Championship Manager 10. Podupadająca seria w tym roku ma oferować kilka ciekawych rozwiązań i przed premierą gry warto sprawdzić co ten tytuł będzie miał do zaoferowania.

Od wczoraj w sieci dostępne jest demo najnowszego menadżera piłkarskiego od EidosChampionship Manager 10. Podupadająca seria w tym roku ma zawierać kilka ciekawych rozwiązań i przed premierą gry warto sprawdzić co ten tytuł będzie miał rzeczywiście do zaoferowania.

Demo Championship Manager 10 w sieci - ilustracja #1

Udostępnioną wczoraj wieczorem wersję demonstracyjną Championship Manager 10 możecie pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony gry. Plik instalacyjny zajmuje blisko 800 MB, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Eidos przygotował jednak specjalny program, który ułatwia pobranie wszystkich potrzebnych plików. Aby zainstalować demo trzeba posiadać prawie 2 GB wolnego miejsca na dysku.

Mimo, że wersja demonstracyjna zawiera kod gry w wersji beta, ma za zadanie zaprezentować główne innowacje, które wprowadzono do obecnej edycji Championship Managera. Chodzi przede wszystkim o nowy silnik meczowy czy rozbudowane ustawienia taktyczne oraz treningowe – możemy między innymi wypracować podczas ćwiczeń schematy rozgrywania stałych fragmentów gry oraz obejrzeć ich wykonanie przez naszych graczy w trybie 3D.

Demo oferuje półroczną karierę w jednej z ośmiu udostępnionych lig europejskich. Do wyboru mamy rozgrywki angielskie, włoskie, francuskie, tureckie, niemieckie, szkockie, hiszpańskie oraz polskie, co powinno ucieszyć fanów piłki nożnej z naszego kraju. Dodatkową atrakcją dla graczy z nad Wisły jest fakt, że w wersji demonstracyjnej możemy wybrać również polską wersję językową.

Przy okazji upublicznienia dema, podano również wymagania systemowe zalecane do odpalenia gry. Prezentują się one następująco:

  • Procesor: Intel Pentium 4 3GHz lub inny procesor dwurdzeniowy
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Karta grafiki: Kompatybilna ze standardem Direct X 9, minimum 128 MB pamięci
  • System operacyjny: Microsoft Windows XP z SP2 lub Vista

Warto jednak pamiętać, że demo uruchomimy z łatwością również na słabszych komputerach. Musimy jednak liczyć się wtedy z tym, że szybkość rozgrywki nie będzie powalająca. Z informacji przekazanych przez dział techniczny na oficjalnym forum gry wynika, że najważniejszy wpływ na prędkość działania dema Championship Manager 10 ma procesor. Więcej szczegółów na temat konfiguracji sprzętowej znajdziecie pod tym adresem.

Razem z demem, Eidos przygotował również ciekawy konkurs dla fanów. Rejestrując się na specjalnej stronie otrzymamy kod promocyjny, który uaktywni w wersji demonstracyjnej CM 10 tryb Challange. W ciągu półrocznej rozgrywki powinniśmy zanotować następujące osiągnięcia: jeden z naszych graczy będzie musiał zdobyć hattrick podczas spotkania, wprowadzony rezerwowy rozstrzygnąć losy meczu oraz przynajmniej raz będziemy musieli zostać trenerem miesiąca. Po wykonaniu tych zadań otrzymamy specjalny kod, którego wpisanie na tej stronie zgłosi nas do losowania nagrody. Jest nią wyjazd na wybrane przez siebie cztery spotkania ligowe we wszystkich europejskich państwach.