Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2009, 09:40

autor: Jiker

Dead Space Extraction ozłocone

Strzelanina na szynach Dead Space Extraction na Wii zapowiada się i wygląda świetnie. Dzieło Visceral Games, którego produkcja została właśnie ukończona, ma dzięki temu szansę stać się jednym z ciekawszych tytułów dla dorosłych dostępnych na najnowszą stacjonarną platformę Nintendo. Czy będzie tak faktycznie, przekonamy się jednak dopiero 2 października.

Strzelanina na szynach Dead Space Extraction na Wii, będąca prequelem w stosunku do oryginalnego Dead Space, zapowiada się i wygląda świetnie. Dzieło Visceral Games, którego produkcja została właśnie ukończona, ma dzięki temu szansę stać się jednym z ciekawszych tytułów dla dorosłych dostępnych na najnowszą stacjonarną platformę Nintendo. Czy będzie tak faktycznie, przekonamy się jednak dopiero 2 października (29 września w przypadku Stanów Zjednoczonych).

Dead Space Extraction ozłocone - ilustracja #1

Mimo że pozycja należy do gatunku kojarzonego raczej z niezbyt rozbudowanymi grami pokroju House of the Dead, autorzy zapowiadają pełnoprawną produkcję utrzymaną w stylu pierwowzoru i oferującą kilkanaście godzin wymagającej rozgrywki. W trakcie przygody nie tylko poznamy nowe obszary planety Aegis VII oraz statku Ishimura, ale także uzyskamy dostęp do dodatkowych rodzajów broni. Nie bez znaczenia jest również otrzymanie odpowiedzi na pytanie co stało się w wirtualnym świecie Dead Space Extraction przed przybyciem Isaaca Clarke’a.

O wysokiej jakości Dead Space Extraction świadczą choćby różnego rodzaju materiały filmowe. Swego czasu uzyskaliśmy nawet dostęp do filmu przedstawiającego przejście demonstracyjnej wersji gry, prezentowanej w trakcie targów E3. Uświadczył on nas w przekonaniu, że pod względem fabularnym całość zostanie poprowadzona niezwykle zgrabnie. Także kwestia eksploracji oddanych lokacji nie opiera się wyłącznie na podążaniu jedną ścieżką. Aby odkryć wszystkie sekrety dzieła Visceral Games będziemy musieli zwiedzić i przeszukać większość obszarów oddanych do naszej dyspozycji. Przeszkadzać nam w tym będą nie tylko starzy znajomi, ale również nowi przeciwnicy – w tym bossowie.

Rozgrywka zostanie ukazana za pośrednictwem nowego silnika graficznego, opracowanego specjalnie z myślą o konsoli Nintendo Wii. Ze względu na ograniczone możliwości platformy akcja nie jest tak efektowna, jak w przypadku oryginału, lecz to co widzimy na ekranie w zupełności wystarczy, by wchłonął nas mroczny klimat produkcji. Istotne jest również to, że będziemy mogli przeżywać przygody wspólnie z kolegą lub koleżanką w trybie kooperacji.

Przy okazji informacji o ukończeniu dewelopingu Dead Space Extraction przedstawiciele Visceral Games poinformowali, że ich najnowsze dzieło będzie swoistym królikiem doświadczalnym. Mianowicie, w zależności od wyników sprzedaży DSE producent będzie kontynuować deweloping gier dla dorosłych na Wii, bądź też całkowicie go zarzuci. Osiągnięcie dobrego rezultatu może być jednak trudne – dotychczasowe pozycje tego typu (m.in. MadWorld, House of the Dead: Overkill, czy The Conduit) nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony silnie casualowych posiadaczy Wii.

Dodatkowych informacji na temat Dead Space Extraction dostarczy Wam nasza Encyklopedia.