Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2019, 15:10

Data premiery Darksiders Genesis, Blizzard honoruje zmarłego gracza w StarCrafcie 2 i inne wieści

Dziś piszemy o rozdawanych za darmo w StarCrafcie II elementach kosmetycznych mających uhonorować zmarłego Geoffa „INcontroL” Robinsona, filmiku z rozgrywki oraz terminie premiery American Truck Simulator: Utah, aktualizacji X4: Foundations i dacie debiutu Darksiders Genesis. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Paczka ku czci Geoffa “INcontroL” Robinsona rozdawana w StarCrafcie II

INControL był ważną osobą dla społeczności StarCrafta. - Data premiery Darksiders Genesis, Blizzard honoruje zmarłego gracza w StarCrafcie 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-10-22
INControL był ważną osobą dla społeczności StarCrafta.

Pod koniec lipca bieżącego roku w wieku 33 lat zmarł Geoff „INcontroL” Robinson, gracz, streamer i komentator, który był bardzo związany ze sceną StarCrafta. Przedstawiciele firmy Blizzard, świadomi tego, jak ogromny wpływ miał on na społeczność i kierunek, w jakim podąża popularna seria RTS-ów, postanowili go uhonorować. Od dziś logując się do StarCrafta II otrzymacie zupełnie za darmo elementy kosmetyczne z nim związane – między innymi paczkę z jego głosem informującym o wydarzeniach na planszy czy specjalny portret. Promocja nie ma żadnych ograniczeń czasowych.

Gameplay i termin premiery American Truck Simulator: Utah

Studio SCS w końcu podało przybliżony termin premiery dodatku Utah do gry American Truck Simulator. Jak dowiedzieliśmy się w ubiegły piątek, miłośnicy wirtualnych podróży ciężarówką po Stanach Zjednoczonych odwiedzą Salt Lake City i okolice już w listopadzie. Ponadto w sieci pojawił się przeszło 17-minutowy gameplay przedstawiający trasę od znajdującego się na północy Arizony Glen Canyon Dam Bridge do miasteczka Salina położonego w samym centrum Utah. Dość dobrze obrazuje on, jakich krajobrazów możemy się spodziewać kupując nadchodzące rozszerzenie. Można go obejrzeć powyżej.

Aktualizacja 2.60 do X4: Foundations

Rozwój X4: Foundations trwa. - Data premiery Darksiders Genesis, Blizzard honoruje zmarłego gracza w StarCrafcie 2 i inne wieści - wiadomość - 2019-10-22
Rozwój X4: Foundations trwa.

Kosmiczny symulator X4: Foundations otrzymał w ubiegłym tygodniu nową aktualizację, oznaczoną numerem 2.60. W jej ramach studio Egosoft przede wszystkim znacznie poprawiło ekonomię wewnątrz gry. Ponadto ulepszono nawigację i interfejs, dodano rosyjski dubbing oraz wyeliminowano szereg pomniejszych błędów. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Twórcy X4: Foundations poinformowali również, że zapowiedziany jakiś czas temu dodatek Split Vendetta i towarzysząca mu aktualizacja 3.0 ukaże się dopiero w pierwszym kwartale 2020 roku, a nie pod koniec obecnego, jak początkowo zakładano. Przyczyną opóźnienia są przedłużające się prace nad doszlifowywaniem poszczególnych elementów. Jeśli macie ochotę porozmawiać na temat nadchodzących nowości z prezesem studia Egosoft, Berndem Lehahnem, to możecie wziąć udział w sesji AMA z nim, która odbędzie się na Reddicie we wtorek 29 października o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Data premiery Darksiders Genesis

Poznaliśmy dokładne daty premiery Darksiders Genesis, czyli będącego kooperacyjną grą akcji z widokiem izometrycznym spin-offa popularnego cyklu slasherów. Jak ogłosiła firma THQ Nordic, produkcja studia Airship Syndicate pojawi się najpierw na PC (na platformie Steam, gdzie można złożyć pre-order z piętnastoprocentową zniżką) i Google Stadia 5 grudnia bieżącego roku. Z kolei na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch tytuł ukaże się 14 lutego 2020 roku.

Przy okazji tego ogłoszenia w sieci ukazał się nowy trailer Darksiders Genesis. Możecie go obejrzeć powyżej.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Taern: Broken Ranks
 2. League of Legends: Wild Rift
 3. War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius
 4. Tannenberg
 5. Star Wars: The Old Republic - Onslaught
 6. Star Wars Jedi: Upadły zakon
 7. Playerunknown's Battlegrounds
 8. Overwatch
 9. NiOh 2
 10. Necrobarista
 11. MediEvil
 12. Manifold Garden

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Yakuza 4 Remastered zwiastun #1
 2. Harvest Moon: Mad Dash zwiastun #1
 3. Frogger in Toy Town zwiastun #1
 4. Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King zwiastun #1
 5. Disgaea 4 Complete+ zwiastun #1
 6. Darksiders Genesis Not Alone
 7. Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout zwiastun #1
 8. After the Fall zwiastun #1
 9. Smite Blitz zwiastun #1
 10. The Mighty Quest for Epic Loot zwiastun #1
 11. Tangle Tower zwiastun #1