Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCPS4
Okładka Necrobarista (Switch)

Necrobarista

Gra z gatunku visual novel rozgrywająca się w niezwykłej kawiarni, odwiedzanej zarówno przez żywych, jak i umarłych. To niecodzienne miejsce znajduje się w centrum australijskiego Melbourne.

Przygodowe | 2D | visual novel | indie

Okładka Necrobarista (Switch)

producent: Route 59

wydawca: Route 59

Strona oficjalna

data premiery gry:

2020

PC

Necrobarista to gra z gatunku visual novel, rozgrywająca się w niezwykłej kawiarni odwiedzanej zarówno przez żywych, jak i umarłych. Za stworzenie tej produkcji odpowiada niezależne australijskie studio Route 59, zlokalizowane w Melbourne. Australijczycy mogą pochwalić się otrzymaniem nagrody w kategorii „Best Narrative” na festiwalu gier niezależnych Freeplay 2015, przyznanej za eksperymentalną grę z gatunku visual novel o nazwie Project Ven.

Fabuła

Centralnym punktem fabuły Necrobaristy jest magiczna kawiarnia, znajdująca się w centrum australijskiego miasta Melbourne. Od innych tego typu lokali odróżnia ją fakt, że odwiedzają ją nie tylko ludzie z krwi i kości, ale także dusze zmarłych. Podczas rozgrywki gracze mają okazję poznać wiele barwnych postaci wywodzących się z najrozmaitszych grup społecznych: od pracujących w kawiarni baristów, poprzez klientów-hipsterów, aż po złowrogich gangsterów i nekromantów. Ważnym elementem gry jest stopniowe odkrywanie sekretów jej świata na własną rękę.

Mechanika

Gra Necrobarista wykorzystuje mechaniki powszechne wśród tytułów z gatunku visual novel. Gracz używa myszy aby nawigować po odwiedzanych lokacjach i wybierać opcje popychające fabułę naprzód. Treść historii poznaje, czytając opisy towarzyszące różnym elementom otoczenia, oraz kwestie dialogowe, unoszące się nad postaciami w stylu przypominającym dymki komiksowe. Bywa, że fragmenty tekstów stanowią formę hiperłącza, które po kliknięciu otwiera przed graczem nowe możliwości.

Kwestie techniczne

Do stworzenia Necrobaristy użyty został popularny wśród niezależnych deweloperów silnik Unity 3D. Trójwymiarowa oprawa graficzna zaprojektowana została tak, aby przywodzić na myśl japońskie filmy z gatunku anime. Efekt ten uzyskano przede wszystkim dzięki implementacji technologii cel-shadingu oraz przedstawieniu mimiki bohaterów przy pomocy metod znanych z filmów rysunkowych i komiksów. Muzykę skomponował Kevin Penkin, którego utwory znalazły się też w takich dziełach jak gra Defender's Quest: Valley of the Forgotten i anime Under the Dog.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Necrobarista

18+

Wymagania sprzętowe Necrobarista

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / 3 GB Radeon HD 7950 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 512 MB Radeon HD 4850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
Switch