Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lipca 2011, 12:50

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki II - 17 lipca 2011

Przed wami drugi przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie to darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach.

Witajcie w drugim przeglądzie gier darmowych. Jest to cykl, w którym raz w tygodniu prezentuje wam najciekawsze tytuły freeware (także te przeglądarkowe) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem. 

Poprzednie przeglądy:

Darmowe Perełki I - 10 lipca 2011


Super Meat Boy

Jedną z najciekawszych niezależnych gier zeszłego roku było VVVVVV. Ta retro platformówka charakteryzowała się pomysłowymi poziomami i szalonym poziomem trudności.  Jeszcze większym sukcesem okazał się Super Meat Boy. Jego autorzy dobrze znają się z twórcą VVVVVV, dlatego gdy poprosili go o opracowanie ekranu startowego Super Meat Boy we własnym stylu, ten poszedł o krok dalej i stworzył zamiast tego uroczą mini gierkę będącą jego własną wariacją na temat Super Meat Boy. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki i powinna stanowić doskonałą propozycją dla fanów którejkolwiek z dwóch wymienionych wyżej platformówek. 


Momodora II

Kolejna w tym tygodniu retro platformówka. Ta jednak ma znacznie bardziej rozwinięty aspekt eksploracji i przypomina raczej produkcje takie jak Castlevania czy Flashback. Sympatyczna rozpikselizowana grafika, masa poziomów do zwiedzania i dopracowana mechanika zabawy. Jeśli lubicie tego typu produkcje, to Momodora II zapewni wam masę rozrywki.


Incubattle

Przeglądarkowa bijatyka promująca nowy album zespółu Incubus. Zamiast typowej reklamowej miernoty dostajemy zaskakująco miodne chodzone mordobicie w stylu starych automatów klasyków. Grafika retro, kilka postaci do wyboru i możliwość zabawy w dwóch graczy łącznie zapewniają świetną zabawę. Oby więcej takich akcji promocyjnych.


Space Parasite

Ta przeglądarkowa zręcznościówka z pozoru przypomina typową strzelankę. Tutaj jednak nie kierujemy małym statkiem kosmicznym, ale pasożytem, który eliminuje wrogów przez ich zainfekowanie. Gra, pomimo swojej prostoty, bardzo wciąga i zapewnia sporo dobrej zabawy.


Dig-N-Rig

Wyjątkow ciekawy projekt studentów z DigiPen. Gra jest czymś w rodzaju dwuwymiarowego symulatora futurystycznego górnictwa. Brzmi dziwnie, ale w rzeczywistości mamy tu do czynienia z urokliwym połączeniem platformówki z elementami strategicznymi. Kierujemy robotem górniczym, a wydobywane przez nas minerały lądują w pobliskim laboratorium. Tam są przerabiane na surowce, które następnie wykorzystujemy do zakupu nowych technologii, ulepszania już posiadanych oraz nabywania przedmiotów. Zabawa jest niesamowita, a twórcy dostają dodatkowe punkty za świeże pomysły. Jeżeli z dzisiejszego przeglądu wybierzecie tylko jedną grę to niech będzie nią Dig-N-Rig.


Zombotron

Śliczna przeglądarkowa zręcznościówka, w której jako robot musimy zajmować się eliminowaniem hord zombie. Nie znajdziecie tutaj żadnych oryginalnych pomysłów, ale za to całość wykonano z olbrzymią starannością. Grafika, sterowanie i projekty poziomów są bardzo dopracowane i łącznie dają produkcję, której warto poświęcić trochę czasu.


Crush the Castle TD

Do tej pory w skład serii Crush the Castle wchodziło sympatyczne gry logiczne, w których korzystając z katapulty niszczyliśmy zamki i zabijaliśmy ich mieszkańców. To właśnie ten cykl zainspirował twórców szalenie popularnych Angry Birds. Tym razem jednak Crush the Castle próbuje własnych sił w gatunku tower defense. Rezultat jest zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobry. Nie ma tu może żądnych rewolucyjnych pomysłów, ale całość wykonana jest nienagannie. Grafika cieszy oko, a regularnie wzrastający poziom trudności uniemożliwia nudę. Dla fanów tower defense jest to pozycja obowiązkowa.


Totally Odd

Urocza przeglądarkowa przygodówka. Powinna przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom kultowego Neverhood ponieważ cała jej grafika została zrobiona z plasteliny. Twórcy nie zapomnieli też o umieszczeniu w niej ciekawych i całkiem wymagających zagadek. Jeśli lubicie w czasie gry wysilać szare komórki, to Totally Odd powinien wam zapewnić wysokiej jakości rozrywkę.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej