Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2021, 09:20

Darkest Dungeon 2 - zwiastun pokazuje świetną grafikę 3D

Do sieci trafił nowy zwiastun Darkest Dungeon 2. Pokazuje on rozgrywkę z trójwymiarową grafiką i prezentuje się ona wybornie. Gra nic nie straciła na klimacie w porównaniu z dwuwymiarowym pierwowzorem.

Zespół Red Hook Studios wypuścił nowy zwiastun Darkest Dungeon II, czyli kontynuacji popularnego RPG-a z 2016 roku. Trailer przygotowano z okazji zaplanowanej na przyszły tydzień premiery we wczesnym dostępie i prezentuje się on wyśmienicie.

Filmik zawiera sporo rozgrywki, co jest ważne, gdyż do tej pory raczeni byliśmy głównie klimatycznymi, ale mało pokazującymi teaserami. Przede wszystkim możemy dobrze przyjrzeć się nowości, jaką jest grafika 3D. Pierwowzór był dwuwymiarowy, ale zwiastun powinien uspokoić obawy fanów pierwszej części. Darkest Dungeon II wykonane jest w taki sposób, że bardzo wiernie odtwarza klimat i komiksowy styl poprzedniej odsłony.

Przypomnijmy, że Darkest Dungeon 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie w najbliższy wtorek, czyli 26 października. Projekt dostępny będzie tylko w serwisie Epic Games Store. Najpewniej jest to jednak czasowa ekskluzywność i produkcja trafi na Steama wraz z premierą pełnej wersji, tak jak to miało miejsce w przypadku np. gry Hades (a może wcześniej, jak w wypadku Satisfactory).

Na razie Darkest Dungeon II powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Pierwsza część ostatecznie trafiła również na konsole i zdziwilibyśmy się, gdyby w przypadku sequela było inaczej.

„Dwójka” zapowiada się bardzo ambitnie. Oprócz grafiki 3D duże zmiany wprowadzono także w rozgrywce. Przede wszystkim Darkest Dungeon 2 kładzie większy nacisk na aspekty roguelike niż poprzednik. O ile pierwowzór oferował kampanię na kilkadziesiąt godzin, tak sequel postawi na trwające ok. 5 godzin wyprawy do wnętrza góry, których większość elementów będzie generowana losowo, tak abyśmy mogli rozgrywać całość wielokrotnie, za każdym razem otrzymując świeże doznania. Takie rozwiązanie jest znaczącym odejściem od rozwiązań w pierwszego Darkest Dungeon, więc ciekawi nas, czy zaowocuje równie miodną rozgrywką.

Czekasz na Darkest Dungeon 2? Jeśli tak, to zainteresować Cię mogą inne doniesienia o tym projekcie:

  1. Zapowiedziano Darkest Dungeon 2 – mamy teaser i pierwsze konkrety
  2. Darkest Dungeon 2 w Early Access tylko w Epic Games Store
  1. Oficjalna strona Darkest Dungeon II