Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2021, 15:38

autor: hexx0

Darkest Dungeon 2 - zobacz gameplaye przedstawiające zmiany względem jedynki

Dziś o godzinie 18:00 Darkest Dungeon 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie w Epic Games Store. Studio Red Hook wprowadziło do gry sporo zmian względem pierwowzoru, a w sieci pojawiły się gameplaye omawiające najważniejsze z nich.

Fani gier typu roguelike mogą świętować – dziś o godzinie 18:00 we wczesnym dostępie zadebiutuje Darkest Dungeon 2, czyli sequel debiutanckiej produkcji studia Red Hook z 2016 roku. Do tej pory deweloperzy dość ostrożnie ujawniali informacje na temat tytułu; dowiedzieliśmy się o nowej klasie postaci (uciekinierce – ang. runaway), a także zobaczyliśmy śliczną grafikę 3D. Teraz, gdy kurtyna i tak ma opaść, w sieci pojawiło się jednak kilka gameplayów, które pokazują najważniejsze zmiany wprowadzone w kontynuacji. Przykładowe materiały możecie obejrzeć poniżej.

Najciekawszą zmianą wydaje się nowy system podobieństwa (ang. Affinity System). Pozwoli on wejść co najmniej dwóm postaciom w pozytywną lub negatywną relację – w pierwszym przypadku uzyskamy bonus (np. jeśli heros X i bohaterka Y zakochają się w sobie, to będą w losowy sposób leczyć całą drużynę; trzeba jednak uważać, bo jeśli jedno z nich zacznie zbyt często przywracać zdrowie jakiejś postaci, to drugie może się zdenerwować), a w drugim karę i w nasze szeregi wprowadzony zostanie chaos, który wpłynie również na kondycję drużyny w czasie walki.

Starcia będziemy prowadzić na planszach 2D podobnych do tych z „jedynki”, jednak po świecie gry przyjdzie nam poruszać się w pełnym 3D – na razie dostępne są jedynie cztery regiony, które składają się na pierwszy z pięciu aktów produkcji. Nie licząc nowych umiejętności czy elementów ekwipunku, w pojedynkach nie uświadczymy zbyt dużych zmian. Ograniczone za to zostaną dostępne strategie, bowiem każda z klas postaci – na razie dziewięciu, ale ma być ich więcej – będzie mogła mieć w naszej drużynie tylko jednego reprezentanta bądź reprezentantkę. Nie da się więc jednocześnie korzystać z usług np. dwóch witch doctorów itd.

Ponadto zniknie krytykowana w pierwszym Darkest Dungeon mechanika, która określała szansę na trafienie wroga – teraz nasze ciosy będą sięgały celu zawsze, chyba że przeciwnik zrobi unik lub zablokuje atak. Drobnych zmian doczekał się też system stresu, a jedno podejście ma zajmować mniej czasu niż w „jedynce”.

Na tę chwilę Darkest Dungeon 2 można zakupić w ramach wczesnego dostępu jedynie na PC i tylko w Epic Games Store. Bardzo prawdopodobne jednak, że wersja 1.0 gry ukaże się także na konsolach i na Steamie.