Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2015, 19:00

Dark Souls 3 zostanie zapowiedziane podczas E3?

Według informacji uzyskanych przez serwis VG247 na trwających od 16 do 18 czerwca targach E3 w Los Angeles możemy się doczekać zapowiedzi Dark Souls 3. Reżyserem gry miałby zostać Hidetaka Miyazaki.

Tegoroczna edycja największych targów gier, E3, zbliża się wielkimi krokami, jak zwykle w towarzystwie mnóstwa plotek na temat oczekiwanych zapowiedzi oraz pokazów. Wcześniejsze przecieki donosiły, że między 16 a 18 czerwca dowiemy się między innymi czegoś na temat czwartej części Fallouta (co akurat jest prawie pewne – firma Bethesda niedawno uruchomiła serwis, który najprawdopodobniej odlicza czas do zapowiedzi tego tytułu) a także kontynuacji Red Dead Redemption. Ponadto, według świeżych informacji zdobytych przez serwis VG247, w Los Angeles zaprezentowane zostanie również Dark Souls 3.

Po sukcesach poprzednich części zapowiedź kolejnej jest raczej kwestią czasu. - Dark Souls 3 zostanie zapowiedziane podczas E3? - wiadomość - 2015-06-02
Po sukcesach poprzednich części zapowiedź kolejnej jest raczej kwestią czasu.

Doniesienia te pochodzą ze źródła bliskiego firmie Bandai Namco. Według osoby odpowiedzialnej za przeciek, do roli reżysera w trzeciej części serii powróci Hidetaka Miyazaki, który w drugiej odsłonie jedynie nadzorował prace. Nadal nie znamy daty i godziny konferencji, na której Dark Souls 3 miałoby zostać ujawnione (choć źródło sugeruje, że może to być panel Sony), ani żadnych szczegółów dotyczących samej gry. Jeśli jednak plotki te okażą się prawdziwe, japońskie studio From Software czeka naprawdę pracowity okres – ostatecznie niecałe dwa tygodnie temu zapowiedziane zostało także rozszerzenie do Bloodborne.

Bloodborne musiało sprostać wygórowanym oczekiwaniom fanów serii Souls. Udało się – to najlepiej oceniana gra w portfolio From Software. - Dark Souls 3 zostanie zapowiedziane podczas E3? - wiadomość - 2015-06-02
Bloodborne musiało sprostać wygórowanym oczekiwaniom fanów serii Souls. Udało się – to najlepiej oceniana gra w portfolio From Software.

Dark Souls 3 byłoby czwartą już częścią serii, zapoczątkowanej w 2009 roku przez Demon's Souls. Wszystkie dotychczasowe odsłony zbierały doskonałe oceny recenzentów i szybko zdobyły status kultowych – głównie ze względu na swój mroczny klimat oraz niewybaczającą błędów mechanikę, odpowiadającą za wyjątkowo wysoki poziom trudności. Trzecia część z pewnością nie odwróciłaby się od tej formuły, która przyniosła sukces także w przypadku najnowszego dzieła From Software – wydanego w tym roku Bloodborne.

  1. Oficjalna strona internetowa studia From Software
  2. Oficjalna strona internetowa targów E3

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej