Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2015, 10:28

autor: Tyon

Bloodborne doczeka się rozszerzenia

Shuhei Yoshida, jeden z dyrektorów w firmie Sony Computer Entertainment, zapowiedział wydanie rozszerzenia do gry Bloodborne. Szczegóły produkcji mają zostać podane jeszcze w tym roku.

Bloodborne, najwyżej oceniany ekskluzywny tytuł wydany na PS4, doczeka się dodatku. - Bloodborne doczeka się rozszerzenia - wiadomość - 2015-05-21
Bloodborne, najwyżej oceniany ekskluzywny tytuł wydany na PS4, doczeka się dodatku.

Shuhei Yoshida, jeden z dyrektorów w firmie Sony Computer Entertainment (SCE), zapowiedział wydanie rozszerzenia do gry Bloodborne. Informacja opublikowana została w serwisie Twitter. Prezes oddziału Worldwide Studios w SCE nie podał jednak żadnych konkretów. Możemy się jedynie domyślać, że twórcy, podobnie jak w przypadku Dark Souls II, udostępnią nam zestaw nowych lokacji oraz wrogów, a także niewielką rozbudowę warstwy fabularnej. Więcej informacji otrzymamy jeszcze w tym roku.

Prezes SCE Worldwide Studios, poza samą zapowiedzią, nie zdradził żadnych szczegółów na temat rozszerzenia do gry Bloodborne.
Prezes SCE Worldwide Studios, poza samą zapowiedzią, nie zdradził żadnych szczegółów na temat rozszerzenia do gry Bloodborne.

Gra Bloodborne ukazała się 25 marca 2015 roku na konsoli PlayStation 4. Produkcja została ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Wysokie oceny przełożyły się na sprzedaż tytułu. W zaledwie 1,5 tygodnia udało się przełamać barierę miliona egzemplarzy. Nie dziwi więc fakt, że Sony idzie za ciosem i zapowiada wydanie dodatku, który nie tylko zapewni firmie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale podtrzyma także popularność produkcji.

Bloodborne doczeka się rozszerzenia - ilustracja #4Bloodborne to najnowsza gra japońskiego studia From Software, znanego przede wszystkim z gier spod szyldu Souls – Demon's Souls, Dark Souls oraz Dark Souls II. W trakcie rozgrywki wcielamy się w łowcę, który przybywa do rozległego miasta, opanowanego przez różne bestie i potwory. Produkcja przenosi gracza do mrocznego świata fantasy, utrzymanego w XIX-wiecznej wiktoriańskiej stylistyce. Tytuł nastawiony jest na szybszą oraz bardziej ofensywną rozgrywkę niż miało to miejsce w poprzednich grach studia.