Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 maja 2015, 11:50

autor: Jiker

Adventure Time: Puzzle Quest - zapowiedziano nową odsłonę serii gier logicznych z elementami RPG

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem i iOS zagrają tego lata w kolejną odsłonę logicznej serii Puzzle Quest. Adventure Time: Puzzle Quest powstaje z wykorzystaniem licencji popularnego serialu animowanego stacji Cartoon Network o tytule Pora na przygodę!.

Tego lata na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS pojawi się kolejna część logicznej serii Puzzle Quest. Będzie to jednocześnie druga – po Marvel Puzzle Quest: Dark Reign – odsłona bazująca na popularnej licencji. Tym razem na tapetę wzięto serial animowany Adventure Time, emitowany na kanale Cartoon Network.

Nad Adventure Time: Puzzle Quest pracują studia WayForward (m.in. DuckTales: Remastered, a także kilka konsolowych odsłon Pory na przygodę!) oraz Demiurge (wspomniane Marvel Puzzle Quest: Dark Reign). Obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie tytuł ukaże się na rynku, a także w jakiej formie. Biorąc jednak pod uwagę, że wszystkie dotychczasowe mobilne gry z serii Adventure Time ukazały się w modelu premium, zapewne podobnie będzie i w tym przypadku.

Czego należy spodziewać się po Adventure Time: Puzzle Quest? Przede wszystkim połączenia popularnej mechaniki match-3 z drobnymi elementami RPG. Gracz wcieli się w chłopca imieniem Finn, któremu towarzyszy niezwykły pies Jake. Bohaterowie wybiorą się w niebezpieczną podróż przez kolorową i pełną magii Krainę Ooo, leżącą na postapokaliptycznej Ziemi. W trakcie wyprawy zmierzą się z rozmaitymi przeciwnikami, a z pomocą przyjdą im postacie niezależne, takie jak pingwin Gienio.

W Adventure Time: Puzzle Quest łączeniu ze sobą identycznych kryształów będzie przyświecał jeden cel – ładowanie ataków przypisanych poszczególnym bohaterom. Sednem rozgrywki będą bowiem starcia w systemie turowym, bazujące na podstawowych założeniach gatunku RPG. Między kolejnymi starciami rozwiniemy umiejętności Finna i Jake’a, a także wyposażymy ich w lepszy ekwipunek ofensywny i defensywny (twórcy obiecują setki różnych przedmiotów). Oprócz kampanii solowej, znajdziemy tu także urozmaicające rozgrywkę wyzwania dzienne oraz turnieje sieciowe, w których wezmą udział gracze z całego świata.

Finn i magiczny pies Jake są częstymi bywalcami na urządzeniach mobilnych. Dotąd użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem oraz iOS mogli zagrać m.in. w karciankę Card Wars, a także zręcznościówki Ski Safari, Time Tangle oraz Treasure Fetch.