Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2015, 12:38

autor: Arantasar

Mem „Leeroy Jenkins” w filmie Warcraft?

Według ujawnionego fragmentu wczesnej wersji scenariusza filmowej adaptacji gry Warcraft, w filmie miało pojawić się nawiązanie do memu „Leeroy Jenkins”. W trakcie bitwy bohater określany jako Szeregowiec Jenkins miał wyłamać się z szeregów i przedwcześnie ruszyć na wroga. Nie wiadomo, czy scena pojawi się w ostatecznej wersji filmu.

W ekranizacji gry Warcraft może pojawić się odwołanie do popularnego memu. - Mem „Leeroy Jenkins” w filmie Warcraft? - wiadomość - 2015-05-21
W ekranizacji gry Warcraft może pojawić się odwołanie do popularnego memu.

Brytyjczyk Gary Whitta zaczynał jako dziennikarz specjalizujący się w branży rozrywki elektronicznej, jednak z czasem zajął się pisaniem scenariuszy do filmów. Ma na swoim koncie opracowanie fabuły takich produkcji jak Księga ocalenia z 2010 roku czy 1000 lat po Ziemi z 2013. Whitta jest też autorem wczesnej wersji scenariusza do ekranizacji gry Warcraft. Ostatnio scenarzysta zamieścił na Twitterze fragment pierwotnej wersji swojego skryptu. Wynika z niego, że w filmowej adaptacji serii firmy Blizzard miała pojawić się postać inspirowana memem określanym jako „Leeroy Jenkins”.

W szkicu scenariusza do filmu pojawia się postać Szeregowego Jenkinsa. - Mem „Leeroy Jenkins” w filmie Warcraft? - wiadomość - 2015-05-21
W szkicu scenariusza do filmu pojawia się postać Szeregowego Jenkinsa.

Źródłem memu jest sytuacja zaistniała podczas jednego z raidów w grze World of Warcraft. Drużyna gildii PalsForLife rozgrywała właśnie instancję wysokopoziomowego lochu Upper Blackrock Spire, zbliżając się do jednego z bardziej niebezpiecznych miejsc, wylęgarni smoków. Ekipa zatrzymała się przed wejściem i zaczęła dość szczegółowo omawiać strategię działania. Jeden z graczy – kierujący postacią paladyna Leeroya Jenkinsa – ominął cały etap planowania, gdyż wyszedł akurat do kuchni. Po powrocie nie zważając na pozostałych członków drużyny, z radosnym okrzykiem bojowym ruszył przed siebie. Pozostali gracze, po chwili osłupienia, rzucili się Jenkinsowi na pomoc. Nie mogło być już jednak mowy o rozegraniu zaplanowanej strategii, w chaosie, który zapanował, cała drużyna została pokonana. Całą sytuację możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo:

Film z nieszczęsnego raidu pojawił się w sieci w 2005 roku i momentalnie zyskał status kultowego. Materiał opisywały największe serwisy poświęcone grom komputerowym. Firma Blizzard również wykorzystała popularny mem w tworzeniu kolejnej zawartości do swoich gier. Leeroy Jenkins pojawił się jako karta kolekcjonerska, mini-figurka, stronnik w grze Hearthstone czy osiągnięcie w World of Warcraft (związane oczywiście z wylęgarnią w lochu Upper Blackrock Spire). W tej ostatniej Leeroy Jenkins pojawił się również jako NPC. Nawiązania do memu zagościły również w reklamie samochodów terenowych Toyoty, usuniętych scenach z filmów Rok pierwszy i Potwory kontra Obcy czy w amerykańskim teleturnieju Jeopardy!, w Polsce znanym jako Va banque, w którym gracze muszą odpowiadać pytaniami na zagadki zadane w formie zdań oznajmujących.

Osobą grającą jako Leeroy Jenkins okazał się Ben Schulz, student z Denver. Po medialnym sukcesie swojego wystąpienia zaczął być zapraszany na konferencje branżowe – pojawił się między innymi na Blizzconie w 2006 roku. Występował też podczas imprezy poświęconej stricte memom internetowym – ROFLCon. Więcej na temat historii i odniesień do „Leeroy Jenkins” możecie znaleźć pod tym adresem.

W filmowej wersji gry Warcraft odniesienie do mema miało pojawić się w postaci Szeregowego Jenkinsa, który podczas bitwy stoi w drugim szeregu za uzbrojonymi w strzelby krasnoludami. Nie mogąc jednak doczekać się walki, żołnierz wyciąga w pewnym momencie swój miecz i z okrzykiem rusza na wroga, ignorując rozkazy przełożonych. Heroiczna szarża kończy się oczywiście zgonem bohatera. Nie wiadomo jednak, czy scena pojawi się ostatecznie w filmie. Gary Whitta nie jest już członkiem ekipy filmowej i nie wiadomo czy i w jak dużym stopniu jego pierwotny scenariusz został zmodyfikowany.

Ostatnio mogliśmy zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu, przedstawiające Orgrima Doomhammera. Film ma pojawić się w kinach 10 czerwca 2016 roku.