Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2015, 19:27

autor: Góral

Dziś premiera Heroes of the Storm - gry MOBA od Blizzarda

Dziś odbędzie się oficjalna premiera gry MOBA Heroes of the Storm od studia Blizzard Entertainment. Będzie to symboliczne wydarzenie, gdyż tytuł od kilkunastu dni dostępny jest w ramach otwartych beta testów.

Dziś na komputerach PC odbędzie się premiera gry Heroes of the Storm od studia Blizzard Entertainment. Wyczekiwana MOBA od dłuższego czasu znajdowała się w fazie zamkniętych testów, do których jednak można było dostać się bez większych problemów. Natomiast od 20 maja tytuł otworzył się dla wszystkich zainteresowanych, więc dzisiejsze wydarzenie jest w gruncie rzeczy czysto symboliczne. Tak czy siak, studio postanowiło uczcić je z przytupem, organizując w Londynie huczną imprezę The Calling, z której nagrania znajdziecie w dalszej części niniejszej wiadomości. Jednocześnie deweloper zaprezentował wczoraj nowego bohatera gry – krzyżowca Johannę (zwiastun powyżej). Dodatkowo od dziś do 9 czerwca (godzina 23:59 czasu polskiego) zdobywa się 25% doświadczenia więcej (w chwili pisania wiadomości exp naliczany był jeszcze na normalnych zasadach).

Heroes of the Storm w skrócie:
  • Gatunek: MOBA
  • Deweloper: Blizzard Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2 czerwca 2015 roku
  • Inne: gra free-to-play z systemem mikropłatności

Heroes of the Storm to próba podbicia rynku gier MOBA przez zasłużoną ekipę Blizzard Entertainment. Tytuł rzuca rękawicę takim tytułom jak League of Legends od Riot Games i Dota 2 od studia Valve. Zabawa w produkcji opiera się na podobnych zasadach. Gracze wcielają się więc w różnych herosów i toczą drużynowe starcia, w których celem jest zniszczenie bazy przeciwnej ekipy.

W produkcji występują postacie znane z innych gier amerykańskiego dewelopera. Możemy więc pokierować Tychusem czy Kerrigan ze StarCrafta, Tyraelem i Azmodan z Diablo, Thrallem i Czenem z Warcrafta itd. Gra udostępniana jest oczywiście za darmo, ale wykorzystano w niej system mikropłatności, umożliwiający zakup np. nowych skórek.

Dziś premiera Heroes of the Storm - gry MOBA od studia Blizzard Entertainment - ilustracja #1