Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2015, 19:50

autor: Pirlond

Trzeci z rzędu finał Intel Extreme Masters w Polsce

Polska staje się stolicą światowego e-sportu. Organizatorzy zawodów Intel Extreme Masters poinformowali, że przyszłoroczny finał zmagań odbędzie się ponownie – po raz trzeci z rzędu – w katowickim Spodku.

Marcowy finał tegorocznej edycji Intel Extreme Masters okazał się bardzo dużym sukcesem. Z danych ujawnionych przez organizatorów wynika, że na imprezie pojawiło się w sumie 100 tysięcy odwiedzających, a więc o prawie 30 tysięcy więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej. Być może dlatego postanowiono po raz kolejny wybrać rodzimy Spodek na miejsce zmagań najlepszych e-sportowców na świecie. Przedstawiciele Electronic Sports League poinformowali bowiem, że następny, dziesiąty już finał rozgrywek IEM odbędzie się (po raz trzeci z rzędu!) w Katowicach.Kiedy? Standardowo w marcu, choć konkretnego terminu jeszcze nie podano. Oczywiście impreza zostanie poprzedzona kilkoma turniejami kwalifikacyjnymi, mającymi miejsce w kilku rejonach świata.

Spróbować swoich sił będzie można m.in. w Chinach (w dniach 16-20 lipca), niemieckiej Kolonii (w trakcie gamescomu) oraz w amerykańskim San Jose (21-22 grudnia). Warto zaznaczyć, że w kolejnym sezonie po raz pierwszy od sześciu lat będzie można rywalizować w StarCrafcie II firmy Blizzard.

Intel Extreme Masters jest jedną z największych i najpopularniejszych imprez e-sportowych, w której biorą udział najlepsi zawodowi gracze na świecie. Organizowane przez Electronic Sports League zawody pozwalają rywalizować w kilku produkcjach. W przyszłym sezonie profesjonaliści będą toczyć boje w Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends.