Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2003, 08:31

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

Czy Fifa’04 może się czuć zagrożona? - Pro Evolution Soccer 3

Pro Evolution Soccer 3 to kolejna odsłona gry ze znanej serii symulacji piłki kopanej, w którą mogli dotychczas grać wyłącznie gracze konsolowi. Trzecia część tej bardzo realistycznej gry sportowej, po raz pierwszy zawita także na platformę PC. Wersja na PSXa 2 dostępna jest w sprzedaży od wczoraj (mowa o Wielkiej Brytanii), PeCetowcy muszą na razie zadowolić się masą screenów i nadchodzącym demem.

Pro Evolution Soccer 3 to kolejna odsłona gry ze znanej serii symulacji piłki kopanej, w którą mogli dotychczas grać wyłącznie gracze konsolowi. Trzecia część tej bardzo realistycznej gry sportowej po raz pierwszy zawita także na platformę PC. Wersja na PSXa 2 dostępna jest w sprzedaży od wczoraj (mowa o Wielkiej Brytanii), PeCetowcy muszą na razie zadowolić się masą screenów i nadchodzącym demem.

Dotychczasowy monopol EA Sports ze swoją nieśmiertelną serią FIFA na komputerowe symulacje piłki nożnej może zostać w końcu przełamany przez programistów z Tokio z firmy Konami, którzy są odpowiedzialni za Pro Evolution Soccer 3. Zakończenie prac nad PeCetową wersją programu zapowiadane jest na listopad tego roku, zaś na razie Pro Evolution Soccer 3 możemy podziwiać wyłącznie na screenach. Niedługo, bo na początku następnego miesiąca ukaże się jednak wersja demo gry.

Wielkich rewolucji, chociażby w stosunku do serii Fifa, Pro Evolution Soccer 3 z pewnością nie wprowadzi. Piłka nożna to o tyle niewdzięczny temat na grę, że w kolejnych odsłonach programu wielkich zmian po prostu nie da się wprowadzać. Zasady gry zostają niezmienione, pozostaje więc dopracowanie grywalności, animacji postaci i ogólnego podwyższenia jakości grafiki, zwiększenie możliwości managerskich, polepszenie realizmu czy drobne zmiany w sposobie sterowania. Pro Evolution Soccer 3 na przedstawionych screenach prezentuje się bardzo nienagannie, jeżeli więc programiści postarali się o odpowiednie wyważenie realizmu rozgrywki z grywalnością i widowiskowością spotkań, może okazać się, że fani gier sportowych będą mieli duży dylemat w co grać w tegoroczne święta (Fifa’04 vs. PES3).

Oto najnowsze obrazki z gry. Może nie widać tego zbytnio na poniższych screenach, jednakże grafika PES3 wydaje się być ładniejsza niż ta, którą mamy okazję oglądać w demonstracyjnej wersji FIFA 2004.

Czy Fifa’04 może się czuć zagrożona? - Pro Evolution Soccer 3  - ilustracja #1
Czy Fifa’04 może się czuć zagrożona? - Pro Evolution Soccer 3  - ilustracja #2

Czy Fifa’04 może się czuć zagrożona? - Pro Evolution Soccer 3  - ilustracja #3

 

Więcej informacji:

- Encyklopedia

- 40 najnowszych screenów z PES3