Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 października 2003

FIFA 2004 - wywiad z Dannym Isaac'iem

James GOL 007, 9 października 2003, 17:46

Serwis www.fifapoland.com przygotował dla Was spolszczoną wersje wywiadu z producentem FIFY 2004 - Dannym Isaac'iem !

NBC + Vivendi Universal Entertainment = NBC Universal, czyli fuzja na szczycie

ComCo, 9 października 2003, 17:10

Dwie duże korporacje, tj. General Electric oraz Vivendi Universal, po kilku tygodniach negocjacji zdecydowały się wreszcie na podpisanie porozumienia, na mocy którego dojdzie do połączenia podmiotów: NBC oraz Vivendi Universal Entertainment. Firma, jaka powstanie w wyniku fuzji będzie nosiła nazwę NBC Universal, zaś jej lwia część (80%) przypadnie w ręce General Electric (z kolei pozostałe 20% będzie należeć do akcjonariuszy VUE). A jaki los spotkał VU Games?

Drugi dodatek do Dark Age of Camelot trafił już do tłoczni

Phoenix, 9 października 2003, 15:37

Firma Mythic Entertainment podała dzisiaj do informacji publicznej, iż drugie rozszerzenie gry Dark Age of Camelot, czyli Trials of Atlantis uzyskało już status „gold” i obecnie trafiło do tłoczni w celu jego skopiowania. Dodatek do bardzo popularnej gry MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) rzeczonej firmy stworzony został, jako program, w którym wysoko-poziomowi zawodnicy będą mogli toczyć między sobą krwawe boje. Wszystko to, dzięki wprowadzeniu systemu awansów i rozwoju – „Master Level”.

Top 10 gier w US (09/10/03)

ComCo, 9 października 2003, 15:23

Powoli zasadą staje się już fakt zajmowania przez tytuły korporacji Electronic Arts większości miejsc w pierwszej dziesiątce listy „growych” bestsellerów w Stanach Zjednoczonych. W najnowszym zestawieniu możemy bowiem znaleźć aż sześć produkcji „Elektroników”, w tym dwa na czołowych miejscach (Medal of Honor: Allied Assault - Breakthrough zajmuje pierwszą lokatę, zaś C&C: Generals - Zero Hour drugą). Na uwagę zasługuje również debiut w rankingu całkiem nowej pozycji z gatunku role-playing, czyli Greyhawk: Temple of Elemental Evil.

War of the Ring – beta test

Phoenix, 9 października 2003, 14:53

Korporacja Vivendi Universal Games rozpoczęła właśnie beta test najnowszej strategii czasu rzeczywistego opartej na trylogii Tolkiena, osadzonej w realiach bitwy o Śródziemie w ramach gry Lord of the Rings: War of the Ring. Niestety omawiana „akcja promocyjna” dotyczy wyłącznie osób, które dokonały przedpremierowego zakupu rzeczonego tytułu za pośrednictwem następujących sklepów internetowych: GameStop.com oraz EBGames.com. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nie stać się pogromcą Orków już dzisiaj. Wystarczy jedynie dokonać wspomnianego zamówienia. Zaś w krótki czas po tym, otrzymamy możliwość ściągnięcia wersji beta omawianej gry.

Premiera PlayStation 3 wiosną 2006 roku?

Fajek, 9 października 2003, 14:03

Szef działu technologicznego w Sony Computer Entertainment poinformował, że produkcja serca konsoli PlayStation 3, procesora Cell, ruszy w drugiej połowie 2005 roku co powinno sprawić, iż premiera konsoli PS3 odbędzie się wiosną 2006 roku.

Recenzja: Jedi Knight - Jedi Academy

Fajek, 9 października 2003, 12:13

Akcja Jedi Academy, kolejnej odsłony serii Star Wars Jedi Knight toczy się sześć lat po zakończeniu drugiej części sagi i umożliwia graczom wcielenie się w studenta legendarnej Akademii Jedi, zlokalizowanej na księżycu Yavin 4 i prowadzonej przez samego Luke’a Skywalkera...

Counter-Strike: Condition Zero już 18 listopada
Counter-Strike: Condition Zero już 18 listopada

Kull, 9 października 2003, 10:33

Counter-Strike to jeden z najpopularniejszych modów do gry Half-Life, który panuje w świecie multiplayerowych rozgrywek już od około trzech lat. Dziś dowiadujemy się w końcu jakoby, specjalna wersja Counter-Strike o podtytule Condition Zero, tworzona przez Ritual Entertainment weszła w fazę GOLD. Gra trafi do tłoczni jeszcze w ten piątek, zaś w sklepach (oczywiście na zachodzie) będzie dostępna 18 listopada.

Droga "Oka Smoka" ku Zachodowi niebawem dobiegnie końca

eLKaeR, 9 października 2003, 08:55

Mieszkańcy Rosji już od blisko roku mogą nabyć hybrydę gry akcji i programu z gatunku cRPG, zatytułowaną The I of the Dragon. Dzieło studia developerskiego Primal Software będzie wydane również w pozostałych regionach globu ziemskiego za sprawą korporacji Strategy First.

The Legend of Zelda Collector's Edition, czyli gratka dla fanów przygód Linka
The Legend of Zelda Collector's Edition, czyli gratka dla fanów przygód Linka

eLKaeR, 9 października 2003, 08:32

Początki popularnej przygodowo-zręcznościowej sagi The Legend of Zelda sięgają drugiej połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Włodarze japońskiej korporacji Nintendo postanowili przypomnieć użytkownikom dwie pierwsze odsłony wspomnianej serii wraz parą nieco późniejszych tytułów.

Top 20 gier w UK (09/10/03)

eLKaeR, 9 października 2003, 07:55

Następna edycja gry Tiger Woods PGA Tour zdetronizowała drugą część serii Soul Calibur (do ścisłej czołówki powróciły ostatnie wirtualne przygody zielonoskórego Hulka) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym przez organizacje ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy tutaj) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 27 września do 4 października 2003.