Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 października 2003

Half-Life 2 - największa wpadka w dziejach gier komputerowych?

ComCo, 2 października 2003, 17:36

O tym, że premierę Half-Life 2 przełożono na tegoroczną Gwiazdkę wie chyba każdy fan strzelanek pierwszoosobowych. Owa pozycja we wszystkich graczach wzbudza stosowny dreszczyk emocji, gdyż prawie każdy spodziewa się „branżowej” rewolucji i wielu ciekawych innowacji. W Sieci pojawiły się jednak bardzo zatrważające informacje odnośnie drugiej części „Pół-żywego” - otóż według zachodnich źródeł, do publicznego obiegu w niewyjaśniony sposób (najprawdopodobniej) trafił źródłowy kod programu!!!

Syberia II – oficjalna strona
Syberia II – oficjalna strona

ComCo, 2 października 2003, 16:25

W lutym przyszłego roku po raz kolejny spotkamy się z Kate Walker - właśnie na ten miesiąc zespół developerski Microids zaplanował premierę drugiej części jednej z najlepszych przygodówek ostatnich czasów, tj. Syberia. Aby nie trzymać graczy w ciągłej niepewności, uruchomiono właśnie oficjalną stronę internetową dotyczącą nadchodzącego tytułu. Zainteresowani mogą na niej znaleźć informacje o fabule i bohaterach programu, zestaw screenów, czy forum dyskusyjne. Już niedługo światło dzienne powinna również ujrzeć się grywalna wersja demonstracyjna omawianej pozycji.

Powstaje kinowa wersja serii gier Fatal Frame

eLKaeR, 2 października 2003, 16:05

Za kilka tygodni światło dzienne ujrzy kontynuacja gry z gatunku survival-horror (vide serie Resident Evil i Silent Hill) o nazwie Fatal Frame (debiut w 2002 roku na konsolach Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox), nosząca podtytuł Crimson Butterfly. Natomiast za około dwanaście miesięcy nastąpi premiera filmowej wersji wirtualnego dzieła rodem z japońskiej korporacji Tecmo.

Peter Gabriel współtworzy Uru: Ages Beyond Myst

Phoenix, 2 października 2003, 14:35

Korporacja Ubi Soft nawiązała dzisiaj współpracę z Peterem Gabrielem odnośnie wykonania przez jego osobę utworu „Burn You Up, Burn You Down” w najnowszym tytule z serii Myst oraz kilku kolejnych planowanych na przyszłość. Wspomniany utwór usłyszmy już niebawem, tj. w listopadzie, kiedy nastąpi światowa premiera Uru: Ages Beyond Myst. Przypomnijmy, że cykl gier Myst jest jedną z najbardziej znanych serii gier wirtualnych, której sprzedaż osiągnęła 12 milionów egzemplarzy.

Intel Pentium 4 Extreme Edition - procesor dla wymagających

Fajek, 2 października 2003, 14:23

Firma Intel proponuje „ekstremalnym” graczom nową wersję swojego flagowego produktu jakim jest procesor Pentium 4. Na zakończonej konferencji Intel Development Forum 2003, firma pokazała procesor Pentium 4 3.2GHz Extreme Edition, wyposażoną w pamięć podręczną o wielkości 2MB.

Intel Centrino - nowy styl życia

Fajek, 2 października 2003, 14:11

Intel rozpoczął lansowanie nowej technologii mobilnej Intel Centrino, jednocześnie promując nowy styl życia z wykorzystaniem wspomnianej technologii. Kampania promocyjna obejmuje bardzo szeroki obszar, włączając w to reklamy telewizyjne, akcje promocyjne, pokazy i demonstracje.

Home PC według Intela

Fajek, 2 października 2003, 11:46

Coraz częściej nasze domy wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia multimedialne, służące do rozrywki, pracy czy też nauki. Coraz częściej też do powyższych zadań są wykorzystywane komputery osobiste. Intel proponuje nową definicję „Home PC”, który będzie w stanie sprostać wymogom dzisiejszego, cyfrowego społeczeństwa.

Technologia force feedback ponad podziałami

eLKaeR, 2 października 2003, 11:44

Dziesiątą rocznicę istnienia obchodzi właśnie firma Immersion Corporation, zajmująca się opracowywaniem rozmaitych interfejsów na potrzeby instytucji z różnych branż (m.in. samochodowy koncern BMW i software’owa korporacja Microsoft). Najnowszym wyrobem rzeczonej marki jest specjalny program, uaktywniający opcję force feedback (wibracje kontrolera itp.) w dowolnej grze PeCetowej.

Festiwal Gier Niezależnych 2004

Kull, 2 października 2003, 10:28

Dzisiejsze gry to ogromne przedsięwzięcia, które pochłaniają olbrzymie pieniądze i czas sporego sztabu ludzi. Nie jest łatwo stworzyć świetną grę i jeszcze na tym zarobić, dlatego na tego typu projekty decydują się ogromne korporacje, posiadające niemałe zaplecze finansowe. Mówi się, że minęły już czasy, kiedy kilku maniaków tworzyło w zaciszu domowym grę, która swoją grywalnością podbijała później pół świata. Nie jest to do końca prawda. Istnieją bowiem ludzie na całym świecie, którzy tworzą gry z pasją, wkładając w nie mało pieniędzy, a dużo serca. Promowaniem tego typu działalności zajmuje się już od 1998 organizacja The Gama Network. W grudniu tego roku poznamy finalistów corocznego konkursu „Gier Niezależnych”, tymczasem znamy już kilka szczegółów dotyczących jego najnowszej edycji.

PeCetowy sequel gry Max Payne na dwóch lub trzech płytach kompaktowych

eLKaeR, 2 października 2003, 10:10

Jednym z najgorętszych tematów licznych dyskusji, toczonych przed premierą trójwymiarowej gry akcji pt. Enter the Matrix, była sprawa ilości zajmowanych przez ten program nośników CD (wersja komputerowa składa się z czterech optycznych dysków). Podobny scenariusz zrealizować się może także w kontekście konkurencyjnego produktu, noszącego nazwę Max Payne 2: The Fall of Max Payne (PeCetowy debiut nastąpi dokładnie za czternaście dni) i mającego posiadać status pozycji wielopłytowej.

Warlords IV w złotym statusie
Warlords IV w złotym statusie

ComCo, 2 października 2003, 08:08

Sporo już wody w Wiśle upłynęło od momentu ujawnienia pierwszych informacji odnośnie czwartej części popularnego cyklu Warlords, o podtytule Heroes of Etheria. Zespół Infinite Interactive jakoś niespecjalnie skoncentrował się na reklamie swojego dzieła (taki tytuł obroni się przecież sam), zaś wypuszczone na początku września demo pozwala na, chociażby minimalne, zapoznanie się z faktyczną rozgrywką. Teraz zaś wydawca programu - korporacja Ubi Soft - z dumą obwieścił, iż prace nad pełną wersją „czwórki” Warlordsów zostały już zakończone (status „gold”) i całość powędrowała do tłoczni.