Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 października 2003

Historia gier Massively Multiplayer Online - odsłona druga

ComCo, 5 października 2003, 16:17

Redaktorzy zachodniego serwisu GameSpy wraz z pracownikami korporacji AMD przygotowali kolejną (drugą) część cyklu artykułów, dotyczących gier Massively Multiplayer Online (patrz tutaj). O ile poprzednia odsłon traktowała o początkach gatunku, o tyle obecna mocno rozbudowuje ten temat. Przy okazji, uwaga czytelnika zwrócona zostaje na przeróżne sytuacje, z którymi spotkali się twórcy produkcji MMO podczas procesu tworzenia czy rozbudowywania już istniejącego dzieła.

Piknik GRY-OnLine 2003
Piknik GRY-OnLine 2003

Fajek, 5 października 2003, 16:01

Czas na piknik GOL! Jak co roku serwis GRY-OnLine organizuje jedyną w swoim rodzaju imprezę dla swoich czytelników, współpracowników i przyjaciół. Odbędzie się ona pod koniec października jak zawsze w Krakowie.

Zbliża się pierwszy patch dla gry Greyhawk: The Temple of Elemental Evil

eLKaeR, 5 października 2003, 14:55

Niecały miesiąc wstecz na sklepowych półkach pojawiła się gra z gatunku cRPG, nosząca nazwę Greyhawk: The Temple of Elemental Evil. Nowe wirtualne dzieło, powstałe na kanwie fantastycznego uniwersum Dungeons & Dragons, już niebawem doczeka się debiutanckiej poprawki systemowej.

Projektanci przenośnej konsoli N-Gage w ogniu pytań

eLKaeR, 5 października 2003, 12:32

Oficjalny zachodni serwis internetowy platformy elektroniczno-rozrywkowej o nazwie N-Gage zamieścił na swoich łamach obszerny wywiad (tekst w języku angielskim) z głównymi projektantami wyglądu tej nowej przenośnej konsoli. Duet Shunjiro Eguchi (pochodzi z Japonii) i Ilkka Husgrafvel (urodził się w Finlandii) udzielił wyczerpujących odpowiedzi na dziesięć pytań – zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi spośród poruszonych zagadnień.

Blade and Sword, czyli połączenie Diablo i Street Fightera?!

ComCo, 5 października 2003, 12:16

Zespół developerski Pixel Studio ogłosił właśnie, iż aktualnie pracuje nad grą Blade and Sword, którą zaliczymy do kategorii action-RPG (albo po prostu „hack'n'slash”). Co ciekawe, twórcy podają, iż pełna wersja omawianej produkcji połączy w sobie najlepsze elementy Diablo i (uwaga!) Street Fightera. Ciekaw jestem, czy z tak szumnych zapowiedzi wypłynie coś nowatorskiego, zaś poniżej znajdziecie więcej szczegółów odnośnie całego projektu.

Bonusowe mapy do W3: The Frozen Throne oraz C&C Generals - Zero Hour

ComCo, 5 października 2003, 11:15

The Frozen Throne i Zero Hour - dwa świetne rozszerzenia do równie udanych strategii czasu rzeczywistego, tj. Warcraft III: Reign of Chaos oraz Command & Conquer: Generals - doczekały się darmowych map, udostępnionych przez ich twórców. Pomimo tego, że fani podobnych produkcji już wielokrotnie udowadniali, iż świetnie radzą sobie z wykorzystaniem narzędzi edytorskich i potrafią stworzyć niezłe majstersztyki (to właśnie na tym polega prawdziwa społeczność graczy), obok „oficjalnych” poziomów także nie warto przechodzić obojętnie.

Hity września 2003 wg IGN.com

eLKaeR, 5 października 2003, 09:44

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy tutaj) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.