Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 października 2003

Xbox 2 z procesorem PowerPC IBM'a na bazie Athlona 64?

Fajek, 3 października 2003, 17:22

Coraz więcej informacji na temat konsoli Xbox 2 przedostaje się do sieci – wiadome jest, że układ graficzno logiczny, tzw. XGPU stworzy kanadyjska firma ATI. Natomiast pojawiły się plotki, że firmą, która wyposaży Xboxa w „serce” czyli CPU być może będzie IBM, który jest producentem układów PowerPC.

Konsola N-Gage – wkrótce premiera, nowy dział na GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 3 października 2003, 16:31

Zapraszamy do nowo otwartego działu w ramach GRY-OnLine, poświęconego nowej, mobilnej konsoli do gier - N-Gage, która już za kilka dni będzie mieć swoją ogólnoświatową, w tym również i polską, premierę.

Premiera gry UFO: Kolejne Starcie, a komentarze polskich Internautów

eLKaeR, 3 października 2003, 15:32

Nareszcie w polskich sklepach (np. tutaj) pojawił się remake bestsellerowej gry UFO: Enemy Unknown, wypuszczonej w 1994 roku przez korporację Microprose. Nowa wersja wirtualnej konfrontacji ludzi i kosmitów nosi nazwę UFO: Kolejne Starcie (ang. UFO: Aftermath), a została przygotowana siłami czeskiego studia Altar Interactive i wydana nakładem koncernu Cenega. Szczegółowe wiadomości o rodzimej premierze wspomnianego produktu znajdują się pod tym adresem. Natomiast poniżej przedstawiamy Wam wybór opinii użytkowników Forum Dyskusyjnego GRY-OnLine.

Paradise Cracked w sprzedaży na terenie Ameryki Północnej
Paradise Cracked w sprzedaży na terenie Ameryki Północnej

Phoenix, 3 października 2003, 13:50

Firmy Tri Synergy i Buka Entertainment (wydawca i developer rosyjski) podały do informacji publicznej wiadomość, iż gra Paradise Cracked jest już dostępna na terenie kontynentu północno-amerykańskiego. Pracami nad tą strategią turową z elementami cRPG zajmowało się studio Mist Land, zaś dzięki Cenega Poland rzeczony tytuł trafi na półki sklepów w ojczyźnie już 17 października, jako tytuł z serii PTG – w dość przystępnej cenie 59,90 PLN.

"Złota" edycja lotniczego symulatora Falcon 4.0 nadleci przed pierwszym śniegiem

eLKaeR, 3 października 2003, 13:44

Jeszcze przed końcem tegorocznej jesieni w sklepach zadebiutuje produkt o nazwie Falcon 4.0 Gold: Operation Infinite Resolve - rozszerzona wersja czwartej części popularnego cyklu komputerowych symulatorów lotu, zapoczątkowanego w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Chcielibyśmy przedstawić Wam garść nowych materiałów tekstowo-graficznych nt. wspomnianego dzieła połączonych sztabów firm Xicat Interactive i Force 12 Studios.

"Longsoftgate" - jak rodzimy developer gier oszukiwał ZUS?

eLKaeR, 3 października 2003, 11:44

Współczesna Polska bywa nazywana „krajem afer” z powodu rozmaitych wewnętrznych skandali finansowych (związanych np. z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, paliwami płynnymi i parlamentarną ustawą o mediach). „Czysta” nie jest również rodzima branża elektroniczno-rozrywkowa, o czym świadczy chociażby wszczęte właśnie śledztwo w sprawie dolnośląskiej firmy Longsoft Multimedia (Leryx Longsoft/Longsoft Games). Ta jednostka odpowiada za powstanie m.in. takich gier jak: Lew Leon, Golem i Clash.

Recenzja: Polanie II

Fajek, 3 października 2003, 11:25

Polanie II, to jedna z najbardziej ambitnych polskich produkcji, tworzona od wielu lat przez krakowskie studio Reality Pump. Niedawno gra trafiła na sklepowe półki, wiec możemy Wam przekazać nasze wrażenia.

Wydawca Iron Storm pod skrzydłami twórców cyklu Syberia

eLKaeR, 3 października 2003, 10:44

Francuska korporacja informatyczna Wanadoo (drugi w historii dostawca rozwiązań internetowych w Europie), stanowiąca część telekomunikacyjnego koncernu France Telecom, zamierza skupić się teraz na oferowaniu szerokiego wachlarza systemów zabawy online. Aby osiągnąć ten cel wspomniana instytucja zdecydowała się na sprzedaż swojego zasłużonego działu elektroniczno-rozrywkowego, czyli wydawcy m.in. Iron Storm i Celtic Kings: Rage of War.

Gabe Newell o wycieku kodu Half-Life 2

Łosiu, 3 października 2003, 09:09

Wczorajsze nieoficjalne doniesienia dotyczące wycieku kodu źródłowego gry Half-Life 2 okazały się w 100% prawdziwe. Gabe Newell z Valve Software wypowiadając się na forum serwisu halflife2.net potwierdził, iż kod gry dostał się w niepowołane ręce, a ponadto zgłosił się do całej społeczności graczy skupionej wokół Half-Life’a o pomoc w odnalezieniu winnych popełnienia tej „zbrodni”. Każdy kto może pomóc w ujęciu sprawcy włamania do sieci Valve (bo tą drogą kod wydostał się z firmy) proszony jest o kontakt drogą e-mailową - [email protected]