Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2003, 14:35

autor: Piotr "Phoenix" Siejczuk

Peter Gabriel współtworzy Uru: Ages Beyond Myst

Korporacja Ubi Soft nawiązała dzisiaj współpracę z Peterem Gabrielem odnośnie wykonania przez jego osobę utworu „Burn You Up, Burn You Down” w najnowszym tytule z serii Myst oraz kilku kolejnych planowanych na przyszłość. Wspomniany utwór usłyszmy już niebawem, tj. w listopadzie, kiedy nastąpi światowa premiera Uru: Ages Beyond Myst. Przypomnijmy, że cykl gier Myst jest jedną z najbardziej znanych serii gier wirtualnych, której sprzedaż osiągnęła 12 milionów egzemplarzy.

Korporacja Ubi Soft nawiązała dzisiaj współpracę z Peterem Gabrielem odnośnie wykonania przez jego osobę utworu „Burn You Up, Burn You Down ” w najnowszym tytule z serii Myst oraz kilku kolejnych planowanych na przyszłość. Wspomniany utwór usłyszmy już niebawem, tj. w listopadzie, kiedy nastąpi światowa premiera Uru: Ages Beyond Myst. Przypomnijmy, że cykl gier Myst jest jedną z najbardziej znanych serii gier wirtualnych, której sprzedaż osiągnęła 12 milionów egzemplarzy.

Peter Gabriel stwierdza, co następuje: „Myślę, że istnieje pewne podobieństwo w sposobie, w jakim tworzę swoją muzykę z tym, co prezentuje tajemniczy świat Myst. Wraz z moimi współpracownikami oczekujemy ze zniecierpliwieniem na rozpoczęcie prac u boku osób odpowiedzialnych za kolejną odsłoną Myst.”

Przybliżając Wam postać Petera Gabriela chciałbym nadmienić, iż uzyskał on światową sławę za swoje innowacyjne prace, jako muzyk, pisarz i twórca sekwencji wideo. Od roku 1975, kiedy to rozpoczęła się jego kariera solowa (wcześniej był także wokalistą grupy Genesis) wydał już 12 albumów muzycznych. Zaś już w roku 1986 otrzymał swoją pierwszą nagrodę Grammy (zawdzięcza to albumowi – „So”). Jak już wspominałem, znany jest również jako twórca kompozycji wideo. Jego praca „Sledgehammer” uzyskała podobnie, jak muzyka pokaźny zestaw prestiżowych nagród.

„Podpisany kontrakt daje możliwość wykazania się dwóm kreatywnym artystom. Gdyż oprócz Petera w kolejnych częściach Myst usłyszymy także Randa Millera z Cyan Worlds. Jestem przekonany, że fani tych dwóch artystów ze zniecierpliwieniem oczekiwać będą na wyniki omawianej współpracy.” - Tak Yves Guillemot, prezes firmy Ubi Soft opisuje zaistniałe zdarzenie.

Co się zaś tyczy nowej części Myst, to będzie nią tytuł - Uru: Ages Beyond Myst, w którym doświadczymy wielu godzin ekscytujących podróży i rozwiązywania niejednokrotnie dość trudnych zagadek. Jednak gra nie zakończy się wyłącznie na trybie rozgrywki jednoosobowej. Otóż dzięki funkcji Uru Live fani z całego świata będą mogli kontynuować zabawę w trybie on-line.

Myślę, że w wyniku połączenia doskonałej fabuły i klimatu gier z cyklu Myst wraz z muzyką wykonywaną przez Petera Gabriela zobaczymy naprawdę ciekawą pozycję rozrywki wirtualnej.