Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2003, 10:33

autor: Kull

Counter-Strike: Condition Zero już 18 listopada

Counter-Strike to jeden z najpopularniejszych modów do gry Half-Life, który panuje w świecie multiplayerowych rozgrywek już od około trzech lat. Dziś dowiadujemy się w końcu jakoby, specjalna wersja Counter-Strike o podtytule Condition Zero, tworzona przez Ritual Entertainment weszła w fazę GOLD. Gra trafi do tłoczni jeszcze w ten piątek, zaś w sklepach (oczywiście na zachodzie) będzie dostępna 18 listopada.

Counter-Strike to jeden z najpopularniejszych modów do gry Half-Life , który panuje w świecie multiplayerowych rozgrywek już od około trzech lat. Dziś dowiadujemy się w końcu jakoby, specjalna wersja Counter-Strike o podtytule Condition Zero, tworzona przez Ritual Entertainment weszła w fazę GOLD. Gra trafi do tłoczni jeszcze w ten piątek, zaś w sklepach (oczywiście na zachodzie) będzie dostępna 18 listopada.

Counter-Strike: Condition Zero nie będzie jednak zwykłym rozszerzeniem podstawowych możliwości Counter-Strike. W stosunku do pierwowzoru zostanie rozwinięta opcja single player, w której wcielimy się w dowódcę oddziału specjalnego i staniemy do walki z terrorystami w 19 misjach o zróżnicowanych celach. Tryb dla pojedynczego gracza twórcy postanowili maksymalnie upodobnić do pojedynków z żywymi przeciwnikami w multiplayer. Służy do tego m.in. brak opcji save w samych misjach i duża inteligencja botów. Condition Zero nadal korzysta z engine’u Counter-Strike , został on jednak poddany sporemu odmłodzeniu. Zwiększy się ilość poligonów przypadających na jeden model, zostanie poprawiona animacja postaci, ujrzymy także świetnie animowany deszcz czy opady śniegu. Kolejne misje będą rozgrywać się w zróżnicowanych klimatycznie regionach, np. Arktyka, pustynia, dżungla, aglomeracje. Oczywiście Counter-Strike: Condition Zero nadal jest adresowany głównie do rozgrywek on-line, wciąż także jest przyjaznym środowiskiem do wszelkiej maści moderów. Premiera gry w Polsce nie jest niestety jeszcze znana, a na zaostrzenie apetytów :-> najnowszy screen.

Counter-Strike: Condition Zero już 18 listopada - ilustracja #1

 

Więcej informacji:

- Oficjalna strona gry CS:CZ

- Encyklopedia – CS:CZ