Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 12:58

autor: Arantasar

Czarny piątek na GOG.com już od dziś

Dziś o godzinie 12:00 na platformie GOG.com ruszyła wyprzedaż z okazji czarnego piątku. W przecenie znalazło się kilkadziesiąt tytułów, w tym Divinity: Original Sin – Enhanced Edition, Vampire: The Masquerade – Bloodlines, seria S.T.A.L.K.E.R. czy debiutujące w serwisie Limbo. Promocja potrwa do niedzieli.

Czarny piątek dopiero za kilka dni, jednak spora część sklepów postanowiła wyjść przed szereg i ruszyć z przecenami nieco wcześniej. Jednym z nich jest platforma GOG.com, na której w samo południe ruszyła wyprzedaż gier komputerowych. Promocja potrwa do niedzieli 27 listopada.

W sklepie GOG.com czarny piątek zaczął się w tym roku we wtorek. - Czarny piątek na GOG.com już od dziś - wiadomość - 2016-11-22
W sklepie GOG.com czarny piątek zaczął się w tym roku we wtorek.

Obniżono cenę kilkudziesięciu tytułów. Część produkcji to pozycje regularnie przeceniane, jednak w wielu przypadkach obniżki są wyższe niż zwykle. Wybrane oferty przedstawiają się następująco:

Jednocześnie do oferty serwisu dołączyły dwie znane platformówki studia Playdead – Limbo oraz Inside. Pierwsza z nich została przeceniona o 80%. Co więcej, jeśli posiadamy grę w swojej bibliotece Steam, możemy ją za darmo skopiować do swojego katalogu GOG za pośrednictwem usługi GOG Connect.

Czarny piątek (ang. Black Friday) to symboliczny początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem, przypadający na pierwszy piąty dzień tygodnia po święcie Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. Wiele punktów sprzedaży czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy nawet całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki. Od kilku lat część sieci rozpoczyna wyprzedaże wcześniej, by rozłożyć spływające zamówienia na kilka dni. Należy jednak wziąć pod uwagę, że promocje dostępne z wyprzedzeniem są często mniej korzystne, niż te z czarnego piątku (z uwagi na większą ilość sklepów biorących udział w akcji tego dnia) oraz że część podmiotów największe przeceny ustala na dni przypadające dopiero po czarnym piątku. W poniedziałek po czarnym piątku wypada z kolei Cyber Monday, kiedy to promocje dotyczą głównie elektroniki i sprzedaży internetowej.